Witaj święty Mikołaju! | Urząd Miasta Dzierżoniów

Witaj święty Mikołaju!

Czwórka aktorów w przebraniach
Impreza plenerowa
Wydarzenie
Data
Miejsce
DOK i Rynek
Bilet
Bezpłatne

W Dzierżoniowie w tym roku spotkanie z Mikołajem odbędzie się podczas miusicalowego spektaklu świątecznego w kinoteatrze Zbyszek, 5 grudnia. Ulubiony święty będzie też czekał na dzieci  w Rynku, gdzie wspólnie z pomocnikami zapali świąteczne oświetlenie. Zapraszamy również na radosną paradę pomocników Mikołaja o godz. 18.00 – przemaszerują ulica Świdnicką z kina „Zbyszek” do Rynku.

"Kopyta w górę!" to spektakl musicalowy o mikołajkowo - świątecznej tematyce w wykonaniu Teatru Kultureska. Przedstawienie, dzięki świątecznej oprawie scenicznej, świątecznej autorskiej muzyce i świątecznej fabule przeniesie widzów w wyjątkowy świat magii. Zapraszamy 5 grudnia na 60 minut rodzinnej rozrywki, pełnej dobrego humoru, zachwycających postaci i wspólnej zabawy! Spektakl pokazuje dzieciom, że marzenia się spełniają, a każdy dzień można uczynić świętem.

Dzieci będą miały okazję aktywnie uczestniczyć w spektaklu - staną się uczestnikami rozgrywającej się akcji, dzięki interaktywnemu charakterowi widowiska. W spektaklu wśród postaci pojawi się także najbardziej magiczny bohater Świąt - Święty Mikołaj. Darmowe bilety na spektakl można odbierać w kasie DOK (ul. Świdnicka 23), w godzinach pracy kasy. 5 grudnia zagramy dwa spektakle – o godz. 17.00 i 18.30, a pomiędzy nimi – około godz. 18.00 z kinoteatru „Zbyszek” do Rynku przemaszeruje wesoła parada Pomocników św. Mikołaja. Przed ratuszem dzieci spotkają się z ulubionym świętym i razem z jego pomocnikami zapalą lamki na choince. Nie zabraknie tez słodkiego poczęstunku dla najmłodszych.

Przypominamy również, że do 20 grudnia działa nasz mikołajkowa poczta – specjalna skrzynia na listy stoi przed urzędem miasta. Cała korespondencja trafi na koło podbiegunowe za pośrednictwem dzierżoniowskich urzędników.

Plakat z informacjami podanymi w tekście

 

Polecane wydarzenia

  • Memoriał Sławomira Harafa na nowym boisku

  • Magiczni Show - największy familijny spektakl iluzji w Polsce

  • Puchar Polski NO GI i GI