Centrum Informacji Turystycznej | Urząd Miasta Dzierżoniów

Centrum Informacji Turystycznej

Szukasz mapy Dzierżoniowa lub okolic, informacji na temat szlaków turystycznych lub wydawnictw związanych z miastem czy regionem? To właśnie tam powinieneś skierować swe pierwsze kroki.

W Centrum Informacji Turystycznej w Dzierżoniowie znajdziesz m.in. mapy, widokówki, foldery, publikacje o mieście i Górach Sowich, gadżety oraz monety okolicznościowe związane z Dzierżoniowem. CIT informuje turystów i mieszkańców miasta o aktualnych ofertach, atrakcjach turystycznych, cyklicznych imprezach odbywających się na naszym terenie. Każdy zainteresowany uzyska tu informacje na temat aktualnej bazy noclegowej i gastronomicznej w powiecie dzierżoniowskim.

Stąd także można się dostać na ratuszową wieżę, którą można odwiedzić bezpłatnie, i do Mennicy Miejskiej, gdzie własnoręcznie można wybić pamiątkowe monety.

Rynek 1 (za żelazną bramą),  CIT tel. 512 306 196, e-mail: cit [dot] tmd [dot] dzierzoniowatgmail [dot] com

(lub Biuro Komunikacji Społecznej i Promocji 74 645 08 18, e-mail: promocjaatum [dot] dzierzoniow [dot] pl)

 


Trwają prace konserwacyjne realizowane na patio prowadzącym na wieżę ratusza, do mennicy i na taras widokowy. Do połowy października nie będzie możliwe wejście na wieżę, a w przyszłym tygodniu będzie nieczynny również punkt informacji turystycznej.  

Prace remontowe potrwają do 15 października 2023 r. i do tego czasu wejście na Wieżę będzie niemożliwe. Dodatkowo w dniach 21-24 września całkowicie nieczynne będzie Centrum Informacji Turystycznej. Po materiały promocyjne, gadżety miejskie, widokówki zapraszamy niezmiennie od poniedziałku  do piątku w godzinach pracy urzędu do Biura Komunikacji Społecznej i Promocji.


Punkt czynny jest:

  • w kwietniu, maju i wrześniu od wtorku do niedzieli od 10.00 do 15.00
  • w czerwcu, lipcu, sierpniu od wtorku do niedzieli od 10.00 do 16.00
  • w styczniu, lutym, marcu, październiku, listopadzie i grudniu od wtorku do niedzieli od 10.00 do 14.00
  • w poniedziałki punkt jest nieczynny