Kluby sportowe | Urząd Miasta Dzierżoniów

Kluby sportowe

Klub Sportowy Badminton „Ciaparaszka" - działa na terenie powiatu Dzierżoniowskiego. Klub prowadzi treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Podopieczni klubu sprawdzają swoje umiejętności na licznych turniejach na terenie całego kraju. Dzięki podejściu trenerów na zajęcia uczęszcza coraz większa grupa osób. Najważniejsza jest atmosfera ! Zapraszamy na treningi. To będzie strzał prosto w lotkę.

Dzierżoniowski Klub Tenisa Stołowego Topspin - powstał w 2021 roku, wywodzi się z wcześniej istniejącego klubu tenisa stołowego Salos Dzierżoniów i posiada zawodników oraz trenera z wieloletnim doświadczeniem.

MZKS Lechia Dzierżoniów - klub piłkarski Lechia swoje początki ma jeszcze 19 sierpnia 1945. Wtedy w największej sali dzierżoniowskiego ratusza zadecydowano o założeniu pierwszego polskiego klubu sportowego i nazwano go Ogniwo. 10 lat później w nocy z 5 na 6 grudnia 1955 roku doszło do połączenia 2 klubów piłkarskich w Dzierżoniowie a nowy klub otrzymał nazwę Lechia.

MKS Żagiew Dzierżoniów - jako początek piłki ręcznej w Dzierżoniowie przyjmuje się rok 1963. „Ojcem założycielem” szczypiorniaka w Dzierżoniowie był mgr Konrad Schneider. Pierwsze treningi piłki ręcznej odbywały się w Szkole Podstawowej nr 2 w Dzierżoniowie, w której mgr Schneider był nauczycielem wf-u a później dyrektorem.

B-Ball Dzierżoniów - istnieje od 2011 i działa na prawach stowarzyszenia. W klubie są aż 3 grupy wiekowe i bierze on udział w rozgrywkach ligi Semi-Art oraz WRONBA. Klub szkolący koszykarskich techników w niekonwencjonalny sposób. Nowatorskimi pomysłami oraz sprawdzonymi w ligach NBA NCAA.

Kyokushin Karate - historia dzierżoniowskiego klubu sięga roku 1977. Klub jest członkiem IKO (International Karate Organization) Posiada również licencję Polskiego Związku Karate. Od 2016 roku zajęcia prowadzone są w nowym Dojo mieszczącym się na Os. Jasnym 23. Treningi odbywają się 5 dni w tygodniu w których bierze udział  100 uczestników z podziałem na grupy wiekowe.

Tiger Dzierżoniów – klub taekwon-do w Dzierżoniowie swoimi nowatorskimi metodami szkoleniowymi oraz niesamowitą atmosferą przyciągnął do siebie wielu zawodników. Założycielem SKT jest trener Dariusz Swat (V DAN). Klub powstał w Bielawie w 1993 roku a w 2001 został przeniesiony do Dzierżoniowie. Dziś w ośrodku szkoleniowym „Tygrysów” aktywnie trenuje ponad 250 zawodników i zawodniczek od najmłodszych do kategorii 30+.

Dzierżoniowski Klub Bokserski - powstał w 2007 z inicjatywy Piotra Wilczewskiego i jest miejscem, w którym trenują amatorzy i zawodowcy. W krótkim czasie dzierżoniowski gym stał się miejscem, w którym zawodowi bokserzy przygotowują się do walk, również tych o europejskie i światowe tytuły mistrzowskie.

MULKS „Junior” Dzierżoniów – zapasy w Dzierżoniowie mają długa tradycję i sekcja tego sportu istnieje w mieście od ponad 35 lat. Oprócz zapasów po latach Junior rozwinął swoją działalność sportową o Jiu Jitsu, MMA, boks i kickboxing. Klub może pochwalić się wieloma utalentowanymi zawodnikami, którzy regularnie zdobywają medale na wielkich imprezach.

MKS „Dziewiątka” Dzierżoniów – swoje początki datuje na 1986 rok. Od tego momentu trenerem niezmiennie pozostaje Andrzej Wojtal, uhonorowany przez Ministerstwo Sportu, Polski Związek Pływacki oraz Dzierżoniów. Na przestrzeni lat wychował wielu niezwykłych sportowców. Zawodnikami młodego pokolenia, zasługującymi na wyróżnienie, są: olimpijczyk, finalista Mistrzostw Świata i medalista Mistrzostw Europy Paweł Juraszek, finalistka Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów Karolina Jurczyk oraz uczestniczka Mistrzostw Świata i finalistka Mistrzostw Europy, była zawodniczka, Dominika Sztandera.

Klub Kolarski „LKS Atom Dzierżoniów” - powstał w 1983 roku pod nazwą LKS Ogniwo Dzierżoniów i należy do Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. W swojej 30-letniej historii klub wychował uczestników największych imprez kolarskich na Świecie: Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy i wielokrotnych Mistrzów Polski. Obecnie najbardziej rozpoznawalną jest grupa kolarek stworzona w 2010 roku przez Trenera Mariusza Mazura jako pierwsza grupa orliczek w kolarstwie szosowym na Dolnym Śląsku.

Arte-Fit - klub gimnastyki artystycznej, akrobatycznej i sportowej posiadający licencja klubową wydaną przez Polski Związek Gimnastyczny. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską. Celem klubu jest rozwój, podnoszenie sprawności fizycznej i dążenie do doskonałości. Radość, jaką dzieci czerpią z treningów jest jedyna w swoim rodzaju. Treningi pozwalają na zarówno rozwój ciała, koordynacji, motoryki i gracji, jak i umysłu i charakteru.

Stowarzyszenie „Idź do Przodu" – organizuje treningi fitness dla całej rodziny, zajęcia cheerleadrers oraz eventy sportowo-rekreacyjne i zaprasza każdego, kogo interesuje ruch, taniec, relaks i akrobatyka sportowa.

Pro Tennis Academy - swoją działalność w Dzierżoniowie klub rozpoczął w Dzierżoniowie pod koniec 2011 roku. W początkowej fazie zajmował się tenisem rekreacyjnym, by po kilku latach trenować 150 osób (dzieci i dorosłych). Klub jest oficjalnie zarejestrowani w Polskim Związku Tenisowym, co umożliwia zawodnikom uczestnictwo w turniejach ogólnopolskich.

 

 

Boks Ciszewski - najmłodszy bokserski klub w Dzierżoniowie bardzo szybko zaczął odnosić sukcesy w boksie amatorskim. Treningi odbywają się przy ul. Szkolnej 24.

Dzierżoniowski Klub Sportowy ELEVEN powstał w 2023 r. z inicjatywy rodziców, których połączyła wspólna pasja do piłki nożnej oraz chęć rozwoju i promocji zdrowia poprzez aktywność sportową dzieci i młodzieży. Kształtuje umiejętności piłkarskie, ale także wartości charakteru oraz promuje zdrowy styl życia. Trenerzy klubu nie tylko rozwijają umiejętności piłkarskie, ale kładą też ogromny nacisk na kształtowanie moralnych wartości.

UKS Lechia Dzierżoniów - młodych piłkarzy szkoli od 2006 roku, pokazując, że poprzez sport, integrację i poznawanie świata można rozwijać swoje pasje, poznawać nowych, ciekawych ludzi i budować z nimi relacje na wiele lat pod wspólnym hasłem „Historia, tradycja, kolejne pokolenia, w naszych sercach Lechia i nic się nie zmienia. Drużyny kubu biorą udział w rozgrywkach ligowych, organizuje także turnieje i obozy sportowe. Szkółka objęta jest programem certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej.