Praca w urzędzie - nabór na stanowisko podinspektora ds. pozyskiwania środków zewnętrznych | Urząd Miasta Dzierżoniów

Praca w urzędzie - nabór na stanowisko podinspektora ds. pozyskiwania środków zewnętrznych

Fot: UM Dzierżoniów

Burmistrz Dzierżoniowa ogłasza nabór na stanowisko podinspektora ds. pozyskiwania środków zewnętrznych

Zakres obowiązków na stanowisku objętym naborem

  • systematyczny monitoring dostępnych środków z funduszy strukturalnych UE oraz innych środków zewnętrznych możliwych do pozyskania na finansowanie zadań inwestycyjnych i nieinwestycyjnych gminy,
  • współpraca ze Stowarzyszeniem Ziemia Dzierżoniowska w zakresie monitoringu środków z funduszy strukturalnych UE oraz innych środków zewnętrznych,
  • opracowywanie i przekazywanie komórkom merytorycznym urzędu informacji o możliwościach pozyskania dofinansowania na realizację zadań gminy (dofinansowanych ze środków krajowych i europejskich),
  • współpraca z komórkami merytorycznymi Urzędu i jednostkami podległymi w zakresie możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych,
  • współpraca z komórkami merytorycznymi Urzędu i jednostkami podległymi w zakresie przygotowania dokumentacji do wniosków aplikacyjnych, w tym harmonogramów rzeczowo - finansowych, określenia kosztów projektu, planu finansowego itp.,
  • współpraca ze Stowarzyszeniem Ziemia Dzierżoniowska i innymi samorządami w zakresie pozyskiwania i realizacji projektów partnerskich dofinansowanych ze środków zewnętrznych,
  • przygotowanie, kompletowanie i kierowanie dokumentacji aplikacyjnej do odpowiednich instytucji dotujących,
  • udział w zespołach projektowych,
  • współpraca z komórkami merytorycznymi urzędu, jednostkami podległymi, Stowarzyszeniem Ziemia Dzierżoniowska, Euroregionem Glacensis w zakresie realizacji projektów współfinansowanych ze źródeł zewnętrznych,
  • utrzymywanie bieżących kontaktów z instytucjami, w których Gmina Miejska Dzierżoniów ubiega się o dofinansowanie,
  • bieżąca kontrola wydatków i dochodów w ramach realizowanych projektów,
  • sporządzanie wniosków o płatność i rozliczeń finansowych projektów realizowanych z dofinansowaniem zewnętrznym,
  • opracowywanie sprawozdań i innych dokumentów niezbędnych do prawidłowej realizacji projektu (przy współpracy z wydziałami merytorycznymi),
  • promocja pozyskanych środków zewnętrznych,
  • monitorowanie i kontrolowanie zgodności realizacji przedsięwzięć współfinansowanych z funduszy strukturalnych UE oraz innych środków zewnętrznych z zawartymi umowami i obowiązującym prawem,
  • monitorowanie projektów w okresie ich trwałości, przygotowywanie odpowiednich dokumentów do instytucji finansujących zgodnie z zawartą umową w tym zakresie, współpraca z głównymi użytkownikami projektów,
  • gromadzenie danych o zrealizowanych projektach,
  • udział w działaniach związanych z Ponadlokalną Strategią Rozwoju Aglomeracji Dzierżoniowskiej 2030,
  • udział w działaniach związanych ze Zintegrowanymi Inwestycjami Terytorialnymi Południowego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT POF),
  • udział w działań związanych z przygotowaniem programów rozwojowych gminy w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych,
  • gromadzenie, zbieranie i aktualizowanie informacji o mieście dla potrzeb monitoringu i aktualizacji dokumentów strategicznych,
  • przeprowadzanie zamówień publicznych, zgodnie z obowiązującym Regulaminem Udzielania Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Dzierżoniowie i wytycznymi instytucji dotujących w zakresie własnych obowiązków służbowych,
  • gromadzenie, przechowywanie, porządkowanie i archiwizacja dokumentacji stanowiskowej zgodnie z wymogami obowiązujących przepisów.

Charakter wymagań na stanowisku pracy

  1. Wykształcenie: wyższe
  2. Wymagania konieczne:
  • obywatelstwo polskie,
  • pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych,
  • niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • nieposzlakowana opinia,
  • znajomość ustawy o samorządzie gminnym,
  • znajomość Instrukcji kancelaryjnej,
  • znajomość przepisów dotyczących ochrony danych osobowych,
  • komunikacja werbalna i pisemna,
  • biegła znajomość obsługi komputera i pakietów biurowych MS Office (Word, Excel, Power Point), Open Office, poczty elektronicznej.

Termin i sposób składania ofert

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem „Nabór na stanowisko podinspektora ds. pozyskiwania środków zewnętrznych” w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Dzierżoniowie, parter, stanowisko Informacja.

Termin składania ofert upływa w dniu 25 stycznia 2023 r. o godz. 12.00 Oferty, które wpłyną do Urzędu po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane. Nabór przeprowadzi Komisja powołana przez Burmistrza Dzierżoniowa. O terminie i miejscu kolejnych etapów naboru kandydaci zostaną powiadomieni oddzielnym pismem lub telefonicznie. Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy informacyjnej urzędu miasta.

Pełna treść ogłoszenia oraz niezbędne załączniki

Wydarzenia

  • 15 lat Miejskiej Orkiestry Dętej - koncertu jubileuszowy

  • Przemysław Strączek Kwartet w DOK-u

  • Zapraszamy na Święto Konstytucji

  • Teatralna „Przesyłka z zaświatów”

  • Polsko-czeskie zawody wędkarskie o puchar burmistrza Dzierżoniowa