Dzierżoniowskie Prezentacje 2017 | Urząd Miasta Dzierżoniów

Dzierżoniowskie Prezentacje 2017

Oto najlepsze firmy tegorocznych prezentacji. Zwycięzcom i finalistom serdecznie gratulujemy. Przedsiębiorców Ziemi Dzierżoniowskiej już dziś zachęcamy do udziału w przyszłym roku.SMOK PUBLICZNOŚCI 2017

I miejsce - SMOK PUBLICZNOŚCI 2017 - DROGERIA FOR BEAUTY - firma oferująca wspaniałe kosmetyki  na ul. Strzelniczej w Dzierżoniowie (733 głosy).  

II miejsce - HURTOWNIA FRYZJERSKO - KOSMETYCZNA FRYZAW - nowoczesna i szybko rozwijająca się firma z pasją, której dewizą jest gwarantowana satysfakcja  i zadowolenie z zakupionych produktów (490 głosów).

III miejsce - GLASTECH GRAFIKI W SZKLE - firma świadcząca profesjonalne usługi szklarskie. Oferują: lustra na wymiar wklejane, lustra w ramach z oświetleniem LED, panele szklane do kuchni i łazienki, szkło kolorowe LACOBEL, szkło z grafiką do szaf, szklane kabiny prysznicowe na wymiar, szklane drzwi otwierane i przesuwne, parawany prysznicowe na wymiar, ścianki całoszklane z drzwiami, szklane balustrady (411 głosów).


SMOK PUBLICZNOŚCI 2017 - NAJAKTYWNIEJSZA ORGANIZACJA POZARZĄDOWA

I miejsce - STOWARZYSZENIE DRUŻYNA BRACI - Drużyna Braci jest Chrześcijańską Formacją ASG, działającą na Dolnym Śląsku od 2009 roku. Wielu członków Drużyny Braci, oprócz zamiłowania do airsoftu łączy ich miłość do Jezusa Chrystusa wyrażana w praktyczny sposób w codziennym życiu. Przygoda z ASG zaczęła się od wspólnych zabaw ojców z synami, które szybko przekształciły się w spotkania podnoszące umiejętności związane z militariami. Drużyna Braci aktywnie uczestniczy w działaniach wspierających proobronność naszego kraju, wyrażając to udziałem w profesjonalnych szkoleniach organizowanych przez Wojsko Polskie, oraz członkostwem w organizacjach proobronnych.

II miejsce -  MUZEUM PRZEMYSŁU I KOLEJNICTWA NA ŚLĄSKU - muzeum zajmuje się praktyczną ochroną obiektów poprzemysłowych charakterystycznych dla rozwoju gospodarczego Śląska. Misja ta realizowana jest w dwóch istniejących już placówkach - Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śl. Oraz Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach. W planach jest powołanie i uruchomienie kolejnych placówek, jak: Młyn Hilberta w Dzierżoniowie, Muzeum Porcelany na Śląsku w Tułowicach k. Opola, Muzeum Technik Rolniczych w Piotrowicach k. Świdnicy.

III miejsce - STOWARZYSZENIE WIELKA SOWA - stowarzyszenie powstało w 1998 roku jako organizacja skupiająca w swoich szeregach ludzi aktywnych, zdecydowanych poprzez tworzenie elementów infrastruktury turystycznej, działając na rzez ożywienia gospodarczego rejonu Gór Sowich. Pierwszym bardzo ważnym dokonaniem Stowarzyszenia był remont wieży widokowej na Wielkiej Sowie, na której co roku od 19 lat w rocznicę otwarcia organizują rodzinne zloty turystyczne. Na bieżąco tworzą ścieżki, oznaczają szlaki turystyczne, a także zajmują się budową platform widokowych.


NAGRODY W KONKURSIE SMOK PUBLICZNOŚCI:

Samochód SKODA CITIGO  trafił do Zbigniewa Czerniawskiego.
Właścicielami rowerów stali się: Krzysztof Trela, Mirosław Gilewski, Jarosław Więcław i Halina Turska


SMOK BIZNESU 2017 - DEBIUT ROKU

SMOK BIZNESU 2017 - „DEBIUT ROKU” -  DIETETYK KLINICZNY MARTA SZYMAŃSKA – poradnictwo dietetyczne dla dorosłych, dzieci i młodzieży, zarówno dla osób zdrowych, jak i chorych. Indywidualne diety odchudzanie, na przyrost ciała, dla kobiet ciężarnych i karmiących oraz specjalistyczne w wybranych jednostkach chorobowych, miedzy innymi takich jak: cukrzyca, nadciśnienie, choroby autoimmunologiczne oraz w nietolerancjach i alergiach pokarmowych.

II miejsce - KAWIARNIA NA MURACH - łączy niezwykły klimat średniowiecznych murów miejskich oraz doskonały smak komponowany każdego dnia na nowo, na bazie własnych receptur i świeżych składników. To jedyne miejsce w mieście, które zapewnia smakowanie niepowtarzalnych dań i deserów otoczonych wyborną atmosferą przepysznej kawy i herbaty parzonej w klimatycznym wnętrzu.

III miejsce - GLASTECH  GRAFIKI W SZKLE - firma świadcząca profesjonalne usługi szklarskie. Oferują: lustra na wymiar wklejane, lustra w ramach z oświetleniem LED, panele szklane do kuchni i łazienki, szkło kolorowe LACOBEL, szkło z grafiką do szaf, szklane kabiny prysznicowe na wymiar, szklane drzwi otwierane i przesuwne, parawany prysznicowe na wymiar, ścianki całoszklane z drzwiami, szklane balustrady

IV miejsce - KASEL KATARZYNA TOMANEK z Ząbkowic Śląskich – wiodący dystrybutor, lakierów samochodowych i przemysłowych znanych marek. W ofercie lakiery samochodowe i przemysłowe, lakiery w sprayu i zaprawki, kosmetyki samochodowe, usługi z zakresu doradztwa oraz doboru lakieru.


SMOK BIZNESU 2017 - PRZEDSIĘBIORSTWO ROKU

SMOK BIZNESU 2017 - PRZEDSIĘBIORSTWO ROKU - SILHOUETTE DCD - hurtownia kosmetyczno-fryzjerska, oferująca profesjonalne kosmetyki w sprzedaży hurtowej i detalicznej. Na terenie naszego województwa zamówiony towar dowożony jest bezpośrednio salonów urody.

II miejsce - PRZEWOZY - PEGAZ - przewozy krajowe, wyjazdy turystyczne i rekreacyjne, przejazdy okolicznościowe, wyjazdy na targi, konferencje, szkolenia, wyjazdy firmowe, wycieczki szkolne i edukacyjne oraz dowóz na lotnisko. Firma zapewnia komfort i bezpieczeństwo.

III miejsce - VERSANT HOTEL & SPA - hotel zapewnia ciszę i spokój, rodzinną atmosferę, a także 12 oryginalnych i komfortowych  pokoi w niepowtarzalnym stylu. Czterogwiazdkowy obiekt hotelowy, stefa SPA, restauracja z wykwintną kuchnią pozwalają na wyciszenie i wypoczynek. W ramach VERSANT WELLNESS CLINIC odkrywają sekret wiecznej młodości przy współpracy lekarzy medycyny estetycznej, dietetyków i kosmetologów. Versant zaprasza na zabiegi na twarz i ciało, masaże, kąpiele oraz usługi kosmetyczne dla pań i panów w każdej grupie wiekowej.

IV  miejsce - VENTI – działająca od 2006 roku firma specjalizuje się w obróbce szkła płaskiego. Prowadzi sprzedaż luster na terenie całego kraju. Na rynku lokalnym wykonuje lustra pod indywidualne zamówienia klienta oraz zajmuje się pomiarem i montażem luster wklejanych. Wykonuje również zabudowy ze szkła lakierowanego typu LACOBEL, które można zastosować do kuchni, salonu oraz łazienki.


Kapituła postanowiła także przyznać wyróżnienie dla STOWARZYSZENIA WIELKA SOWA  za podejmowanie działań mających na celu turystyczne ożywienie gospodarcze Gór Sowich oraz rozwój ważnych dziedzin życia społecznego jakimi są turystyka, kultura i gospodarka.

Ponadto Kapituła postanowiła podziękować Centrum Aktywizacji Społecznej za zaangażowanie w działania mające na celu pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej poprzez aktywizację społeczno-zawodową i kulturalno-oświatową.

Podzelowania kapituły trafiły także do Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku za podejmowanie działań mających na celu ochronę dziedzictwa kultury technicznej na terenie Śląska oraz prowadzenie działalności dydaktycznej i naukowej.

Kapituła Smoków Biznesu

 • Ryszard Krzyśków - przewodniczący
 • Renata Gonet - zastępca przewodniczącego
 • Anna Zarzycka
 • Diana Kaczyńska
 • Bogdan Małecki
 • Iwona Frydmańska- sekretarz


Patronat honorowy nad 3 Dzierżoniowskim Prezentacjami objął Marszałek Województwea Dolnośląskiego. Sponsorzy: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST-PARK, Michał Mroszczak – Salony Fryzjerskie, Firma Cooper Standard sp. z o.o., Firma Unison Engine Components Poland Sp. z o.o., Centrum TMT autoryzowane salony i serwisy marek SKODA i OPEL.

Nagrody na stoiskach - wykaz


W tym roku Dzierżoniowskie Prezentacje Gospodarcze odbędą się 27 i 28 maja, wraz z 40. Dniami Dzierżoniowa. Zachęcamy do rezerwacji stoisk, promocji firmy i do zdobywania nowych klientów i nawiązywania nawiązania kontaktów biznesowych. Jak co roku szczególną ofert przygotowaliśmy dla mikro i małych przedsiębiorców, prowadzących swoją działalność nie dłużej niż 3 lata i debiutujących na prezentacjach.

Stoiska wystawiennicze

Standardowe stoisko wystawiennicze wynosi 12 m2. Wystawca ma jednak możliwość zarezerwowania stoiska o mniejszej lub większej powierzchni. Do dyspozycji przedsiębiorców będą stoiska zabudowane, jak i niezabudowane. Na zewnątrz hali Wystawca może zarezerwować miejsce wystawiennicze o dowolnej powierzchni. Do każdego stoiska, bez względu na położenie, doprowadzona jest energia elektryczna.

Stoiska w hali (wyłącznie dla przedsiębiorców):

 • zabudowane (ścianki osłonowe, wykładzina, lampki, fryz z nazwą firmy);

 • 1m² powierzchni wystawienniczej – 41,70 zł;

 • stoisko standardowe o powierzchni 12 m² (3m szer. x 4m gł.) – 500,40 zł;

 • bez zabudowy 1m² powierzchni wystawienniczej – 25,00 zł;

 • np. stoisko o powierzchni 12 m² (3m szer. x 4m gł.) – 300,00 zł.

Wystawca ma możliwość zarezerwowania stoiska o innej powierzchni niż wskazana powyżej.

 • stoiska dla Debiutów (mikro i małych, prowadzących działalność nie dłużej niż 3 lata i biorących po raz pierwszy udział w Dzierżoniowskich Prezentacjach);

 • stoisko zabudowane o powierzchni 12 m² (3 m szer. x 4 m gł.) – 1,23 zł.

W pierwszej kolejności przyjmowane będą zgłoszenia firm - debiutów, których głównym miejscem wykonywania działalności jest Dzierżoniów (do 14.04.2017 r.). Zgłoszenia firm spoza Dzierżoniowa będą rejestrowane na liście rezerwowej i rozpatrywane w przypadku, gdy organizator będzie posiadał jeszcze wolne stoiska wystawiennicze (od 18.04.2017 r.).

Stoiska w holu hali

 • 1m² powierzchni wystawienniczej – 23,00 zł.

Stoiska na zewnątrz (dla przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych):

 • 1m² powierzchni wystawienniczej – 20,85 zł.

Oferty specjalne:

a) dla Wystawców, którzy brali udział w Dzierżoniowskich Prezentacjach 2016, w kategorii DEBIUT - stoisko wystawiennicze – 50% kosztów;

b) dla laureatów konkursu SMOK BIZNESU 2016 - standardowe stoisko wystawiennicze – 1,23 zł;

c) dla stałych klientów - 5% rabatu za każdy rok udziału w poprzednich edycjach imprezy (nie dotyczy ofert z pkt. a i b);

d) dla instytucji finansowych stoisko wewnątrz hali: (od numeru 10 do 20) 12 m2 – 1230,00 zł.

Katalog wystawców

 • katalog wystawców jest zbiorem informacji o wszystkich firmach biorących udział w Dzierżoniowskich Prezentacjach, wydawany w formie drukowanej, kolorowej, o formacie A5;

 • każdy wystawca ma do dyspozycji jedną stronę katalogu;

 • wystawca ma możliwość zamieszczenia w nim informacji o swojej firmie (dane teleadresowe, opis działalności, logotyp);

 • koszt zamieszczenia informacji - 20,00 zł brutto. W trakcie Dzierżoniowskich Prezentacji, Katalogi przekazywane są Wystawcom (bezpłatnie), otrzymują je także goście oficjalni Prezentacji.

Konkursy

Smok Biznesu - (konkurs dla wystawców) jest wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorstwom, które stale się rozwijają, tworzą nowe miejsca pracy, wykorzystują technologie przyjazne środowisku, wnoszą wkład w rozwój regionu dzierżoniowskiego, czy też prowadzą działalność charytatywną.

Smok Publiczności - konkurs dla wystawców i gości odwiedzających imprezę. To wyróżnienie dla wystawcy, który ma najatrakcyjniejsze stoisko oraz prowadzi ciekawą kampanię promocyjną własnej działalności. Goście prezentacji, oddający swoje głosy na Wystawców, mogą wygrać atrakcyjne nagrody.

Promocja wystawców

Biorący udział w Dzierżoniowskich Prezentacjach objęci zostaną bezpłatną kampanią promocyjną:

 • na stronie internetowej Urzędu Miasta w Dzierżoniowie (www.dzierzoniow.pl);
 • w lokalnych mediach;
 • laureaci konkursów Smok Biznesu i Smok Publiczności objęci będą dodatkową promocją w postaci umieszczenia nazwy laureata w pasażu ratusza prowadzącym do Biura Obsługi Klienta, umieszczenia logo laureata do końca następnego roku po uzyskaniu tytułu, na materiałach promocyjnych Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

Ważne

Wystawcy w czasie trwania Dzierżoniowskich Prezentacjach mogą prowadzić sprzedaż prezentowanych produktów i usług. Wystawcy, którzy będą prowadzić sprzedaż artykułów spożywczych i napojów obowiązani są do powiadomienia o tym fakcie organizatora imprezy.

Szczegółowych informacji udzielą Państwu pracownicy Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta w Dzierżoniowie, Rynek 1, parter, pokój nr 4, tel: 74 645 08 68, 74 645 08 79.

Formularz zgłoszenia udziału w Dzierżoniowskich Prezetnacjach (PDF 363 KB)