ANNA PIOTROWSKA | Urząd Miasta Dzierżoniów

ANNA PIOTROWSKA

Anna Piotrowska, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu, pracuje w dzierżoniowskiej Szkole Muzycznej na stanowisku nauczyciela gry na fortepianie od 1 września 1975 r. W latach 1970-1983 była członkiem Zespołu Kameralnego „Cantores Minores Wratislavienses” Edmunda Kajdasza.

Nagrała 22 płyty długogrające, 25 programów telewizyjnych, odbyła tournée koncertowe po NRD, RFN, Anglii, Belgii, Francji, Danii, Szwecji, Włoszech, Austrii, Bułgarii, Turcji. W latach 1978-1980 poza szkołą muzyczną uczyła gry na fortepianie w Społecznym Ognisku Muzycznym w Dzierżoniowie. W latach 1980-1984 była dyrektorką Miejskiego Ośrodka Kultury, a w latach 90. akompaniatorem zespołu Bajkoteka, Zyg-Zak oraz Zespołu Pieśni i Tańca Ślężanie.

W latach 2004-2014 była dyrygentem chóru ”Korona” przy parafii pw. Królowej Różańca Świętego. Przez 40 lat pracy pedagogicznej w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Dzierżoniowie osiągała znaczne sukcesy w konkursach pianistycznych ze swoimi uczniami. W 2005 r. otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.

Uroczystego wręczenia aktu nadania medalu dokonał Mirosław Piorun, przewodniczący Rady Miejskiej Dzierżoniowa VII kadencji, 9 czerwca 2015 roku, podczas uroczystości jubileuszowych 40.lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Dzierżoniowie.

Wręczenie medali za zasługi Janowi Zemlerowi i Annie Piotrowskiej

powrót do listy