Zapaśnicze złoto Mistrzostw Polski Juniorek

Medalistki Mistrzostw Polski w kategorii 54 kilogramy ze swoimi trenerami
Fot: Facebook Sylwia Martyka

Zawodniczka MULKS Junior Dzierżoniów Sylwia Martyka ma na swoim koncie kolejny medal. Przywiozła złoto z Mistrzostw Polski Juniorek w Zapasach Kobiet, które odbyły się w dniach 25-26 września w Siedlcach.

Sylwia to wielki talent ruchowy. Od początku przyjścia na salę cechowała się wielką zadziornością. Cieszy mnie to, że udało jej się wygrać zawody, lecz wiele osób było pełnych podziwu, w jaki sposób rozgrywała swoje pojedynki – mówi trener Norbert Warchoł.

W zmaganiach uczestniczyło blisko 100 zawodniczek z 35 klubów z Polski. Sylwia w walkach eliminacyjnych pokonywała swoje przeciwniczki przez przewagę techniczną. W walce finałowej spotkała się utytułowaną Natalią Walczak, która w swoim dorobku ma dwa brązowe medale Mistrzostw Europy Kadetek. Od początku walki Sylwia była bardzo skoncentrowana, sprawnie wykorzystała błąd rywalki i położyła ją na łopatki, tym samym zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach w roku 2020.

Bardzo się cieszę z tego sukcesu, gdyż wiem, jak długą drogę musiałam przejść, aby zdobyć swój upragniony złoty medal. Teraz chwila odpoczynku i za dwa tygodnie Mistrzostwa Polski Seniorek w Zapasach w Dzierżoniowie – zapowiada Sylwia Martyka.

Wyjazd na zawody dofinansowało miasto Dzierżoniów.