Ruszyła miejska kampania antysmogowa | Urząd Miasta Dzierżoniów

Ruszyła miejska kampania antysmogowa

Dwójka dzieci, pod spodem napis Nie rón dymu, daj oddychać
Fot: UM Dzierżoniów

Akcja ma charakter edukacyjny i jest prowadzona wielotorowo. Ma uświadomić dzierżoniowianom, jakim zagrożeniem jest smog oraz jak temu zjawisku zapobiegać.

Przedsięwzięcie jest kontynuacją działań proekologicznych realizowanych przez miasto. Nie każdy wie, co ma wpływ na powstawanie smogu oraz jakie negatywne skutki za sobą niesie. Edukacja to podstawa, wiele zależy bowiem od świadomości samych mieszkańców. Chcemy ich przekonać, że jakość powietrza zależy w dużej mierze także od nich samych.

Kampania zaplanowana jest wielotorowo. Na bilbordach miejskich pojawiły się grafiki z hasłem „Nie rób dymu. Daj oddychać”. Strażnicy miejscy rozdają specjalnie przygotowane ulotki – m.in. informujące o tym, jak prawidło palić w piecu, by do atmosfery uwalniać jak najmniej szkodliwych substancji. W mediach tradycyjnych oraz społecznościowych pojawią się również informacje zarówno dotyczące smogu, prawidłowego palenia w piecu czy kominku, jak i informacje na temat skutków, które wywołuje smog (są wśród nich takie choroby, jak astma czy nadciśnienie).

Kampania to kolejny krok w walce ze smogiem. Na rzecz poprawy jakości powietrza miasto działa już od wielu lat. Jaka ona jest, można sprawdzić m.in. na stronie internetowej www.dzierzoniow.pl.

Zachęcamy do poznania szczegółów programu wymiany źródeł ciepła, dzięki któremu z dofinansowania korzystać mogą właściciele i współwłaściciele domów wielorodzinnych.

Zmiana ogrzewania – dofinansowanie dla wspólnot i osób prywatnych

Wydarzenia

  • VI Memoriał M. Oyamy Karate Kyokushin

  • Kultowy musical na scenie „Zbyszka”

  • Koncert Czerwonych Gitar na 55-lecie zespołu

  • Kwartet - ten spektakl bawi od 50 lat...i ta obsada