Bezpłatne treningi z samoobrony w ramach sieci pomocy | Urząd Miasta Dzierżoniów

Bezpłatne treningi z samoobrony w ramach sieci pomocy

We wrześniu ruszają zajęcia z samoobrony dla dorosłych oraz młodzieży szkół średnich w ramach projektu „Sieć pomocy – rodzina bez przemocy”. Po wakacjach wraca też Akademia Kompetentnego Rodzica. Darmowe zajęcia organizuje dzierżoniowski OPS.

Treningi będą odbywały się w sali sportowej OSiR-u, przy ul. Nowowiejskiej 73. Ruszą 19 września i potrwają do 5 grudnia 2023 r., w każdy wtorek - od godziny 15.30 do 17.30. Na bezpłatne zajęcia zapraszamy dorosłych raz młodzież ze szkół średnich. Poprowadzi je doświadczony instruktor taktyki, techniki i interwencji - Grzegorz Długaszewski.

Zajęcia samoobrony to kolejny element wdrażanego od początku roku w Dzierżoniowie projektu finansowanego z funduszy norweskich i środków krajowych pod nazwą „Wdrożenie zintegrowanych programów zapobiegania przemocy domowej - utworzenie Centrum dla Rodzin w Gminie Miejskiej Dzierżoniów”. Jego działaniami objęte zostało całe miasto. Głównym celem projektu jest profilaktyka, czyli poprawa funkcjonowania systemu przeciwdziałania przemocy, poprzez podjęcie działań umożliwiających powstrzymywanie przemocy jeszcze zanim do niej dojdzie.

Po wakacyjnej przerwie ruszają także wakacyjne zajęcia w Akademii Kompetentnego Rodzica w Dzierżoniowie, czyli warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie. Zajęcia dotyczą m.in. wzmacniania poczucia wartości u dzieci, pozytywnej dyscypliny, komunikacji w rodzinie oraz umiejętności rozwiązywania sytuacji trudnych w relacjach z dziećmi. Działanie to jest również formą wymiany doświadczeń związanych z wychowywaniem dzieci bez przemocy. Zajęcia we wrześniu zaplanowano na dzień 21 i 28 na godzinę 14.00. Udział jest bezpłatny.

plakat informujący o zajęciach z samooobrony - treść jak w tekście powyżej plakatu

Wydarzenia

  • Piątkowe potańcówki dla seniorów

  • Kasia Kowalska unplugged

  • Piątkowe potańcówki dla seniorów

  • Ekologiczna Teatralna Niedziela

  • Kultowy musical na scenie „Zbyszka”