„Wyroluj Raka” – na sportowo uczcimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

Plakat reklamowy wydarzenia, na różowym tle znajdują się informacje i rysunek rolek
Impreza plenerowa
Data
Miejsce
Dzierżoniów - Bielawa
Bilet
Darmowe

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie już po raz drugi przyłącza się do różowego miesiąca i 15 października organizuje happening pod hasłem „Wyroluj Raka”. Wsiądźmy na rower, pobiegnijmy lub włóżmy rolki i wspólnie uczcijmy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Na całym świecie październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Przy wczesnym wykryciu choroby jest duża szansa na całkowite wyleczenie. Wykryty w zaawansowanym stadium rak piersi może być jednak nieuleczalny. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i edukowanie już od najmłodszych lat.

Tak jak przed rokiem startujemy o godzinie 19.00 z parkingu przy Jeziorze Bielawskim (ul. Wysoka 1). Pojedziemy oświetloną kolumną ulicami Bielawy i Dzierżoniowa aż do Sowiogórskiego Centrum Komunikacyjnego w Dzierżoniowie. Uwaga uczestnicy - różowe stroje są mile widziane.

Zapraszamy wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych. Jeśli biegasz, jeździsz na rolkach lub na rowerze weź udział w naszej inicjatywie.

Trasa jest bardzo przyjazna i praktycznie niemal cały czas przebiega „z górki” lub płasko. Dobra zabawa gwarantowana.

Więcej informacji: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, tel. 074 832 52 30, e-mail: promocja at pow [dot] dzierzoniow [dot] pl.

Polecane wydarzenia

  • Patrycjusz Gruszecki Trio - nie przegap takiego koncertu
  • „Pomoc domowa” - miłosna intryga z dużą dawką humoru