Wigilia wszystkich dzierżoniowian 18 grudnia | Urząd Miasta Dzierżoniów

Wigilia wszystkich dzierżoniowian 18 grudnia

Grafika miast z gwieździstym niebem i informacje podane w tekście
Impreza plenerowa
Wydarzenie
Data
Miejsce
Rynek
Bilet
Bezpłatne

Na wspólną Wigilię mieszkańców zapraszamy do Rynku, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, 18 grudnia. Każdy, kto przyjdzie, będzie mógł zjeść ciepły posiłek wigilijny na miejscu. W sumie wydamy około 1000 porcji świątecznego jedzenia.

Nie zabraknie pierogów, barszczu i bożonarodzeniowych wypieków. Do stołu zasiądą zarówno ci, którzy potrzebują wsparcia i spędzenia choć chwili z innymi, jak i ci, którzy chcą dać innym coś od siebie i podzielić się w tym szczególnym czasie sercem, jedzeniem i czasem.

Wigilia rozpocznie się drugiego dnia Jarmarku Bożonarodzeniowego, w niedzielę, 18 grudnia, o godz. 14.00. W tym czasie będzie będzie można posłuchać kolęd i piosenek świątecznych, ale też zrobić zakupy na stoiskach jarmarcznych. Sama oprawa wydarzenia, jarmark oraz gest, że się o kimś pamięta, na pewno przyczynią się do spędzenia tego czasu w wyjątkowej atmosferze.

W Rynku stanie także stoisko akcji „Podziel się ciepłem”. Każdy potrzebujący będzie mógł wybrać dla siebie ciepłą czapkę, rękawiczki lub szalik. Wcześniej, przez miesiąc pracownicy urzędu miasta wspólnie z uczniami szkół prowadzili zbiórkę zimowych ubrań.

Jarmark będzie też doskonałą okazją do promocji akcji „Podziel się posiłkiem”. Chodzi o zaopatrywanie społecznej lodówki, która znajduje się przy wejściu do Ośrodka Pomocy Społecznej od ul. 11 listopada. Z lodówki może skorzystać każdy, kto ma taką potrzebę. Należy w niej zostawiać takie produkty spożywcze, które sami chcielibyśmy zjeść. Zwłaszcza w okresie świątecznym w wielu domach pozostaje dużo dobrego jedzenia. Warto się nim podzielić z potrzebującymi.

Grafika miast z gwieździstym niebem i informacje podane w tekście

 

Polecane wydarzenia

  • Stand-up comedy na lutowy wieczór

  • Pocieszmy się z pociech - Kabaret Hrabi

  • 50 lat na estradzie Andrzeja Sikorowskiego