Wielozmysłowe światłocienie | Urząd Miasta Dzierżoniów

Wielozmysłowe światłocienie

Potrtret twarzy z kroplami wody na czarnym tle
Wernisaż
Wydarzenie
Data
Miejsce
Synagoga Rutika, ul. Krasickiego
Bilet
25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu. Można je nabyć w kasie biletowej DOK-u, biletomacie lub przez internet (www.dok.pl).

Obejrzyjcie szklaną biżuterię Katarzyny Gemborys, fotografie Emilii Majdry, a wszystko okraszone muzyką Celloice z prof. Magdaleną Blum. Tym razem motywem przewodnim przedsięwzięcia w synagodze Rutika w Dzierżoniowie stał się barok i charakterystyczne dla niego kontrasty światła i cienia.

Odległa w czasie, a zarazem zaskakująco bliska pod względem emocjonalności muzyka barokowa posłużyła jako inspiracja do stworzenia szklanej biżuterii. Ta natomiast stała się pretekstem do stworzenia cyklu fotografii.

Projekt ŚWATŁOCIENIE tworzą: zespół Celloice w składzie Hanna Błachuta - sopran i Kinga Chudzikowska – wiolonczela, z towarzyszeniem profesor Magdaleny Blum na fortepianie, Katarzyna Gemborys biżuteria szklana oraz Emila Majdra fotografia.

W programie znajdą się utwory jednego z najwybitniejszych kompozytorów baroku G.F. Handla oraz mistrzów włoskich, takich jak C. Moteverdi, M. Bononcini, F. Provenzale czy D. Gabrielli, który był również wirtuozem wiolonczeli.

Plakat, czarne tło i twarz kobiety, plus infomacje zawarte w tekście

Polecane wydarzenia

  • Wieczór panieński plus

  • Agent 007 i muzyczne hity na scenie „Zbyszka”

  • Anita Lipnicka „O miłości... akustycznie”