Teatralna niedziela z „Księżniczką na ziarnku grochu” | Urząd Miasta Dzierżoniów

Teatralna niedziela z „Księżniczką na ziarnku grochu”

Trzy teatralne kukiełki
Spektakl
Wydarzenie
Data
Miejsce
Kinoteatr "Zbyszek"
Bilet
15 zł (parter), 13 zł (balkon) do nabycia w kasie biletowej DOK

Każdy zna tę piękną, choć najkrótszą z baśni sławnego Duńczyka Andersena. Nie każdy jednak wie, co zdarzyło się naprawdę w królewskiej rodzinie. Dowiesz się tego podczas Teatralnej niedzieli dla najmłodszych 5 lutego o godz. 16.00 w dzierżoniowskim Kinoteatrze „Zbyszek”.

Bajkopisarzem, który podejmie trud opowiedzenia i zapisania tej baśni na nowo będzie Uczony Szczur.  Potrafi on przeprowadzić wnikliwe śledztwo, ukrywając się w zakamarkach królewskiego pałacu i podglądając codzienne życie królewskiej rodziny. Okazuje się ono pełne ukrytych pragnień, marzeń i… rodzinnych konfliktów.

Spektakl jest familijną komedią spisaną barwnym i dowcipnym językiem, którego przesłania docierają do widza w każdym wieku (od przedszkolaka, poprzez dziatwę szkolną i młodzież gimnazjalną – aż po dorosłych widzów, nawet tych z dużym stażem małżeńskim). Każdy bowiem w tym wysmakowanym i mieniącym się różnorodnością przedstawieniu znajdzie coś dla siebie.

Całości dopełnia scenografia stworzona z zabytkowych mebli, sugestywna plastyka stolikowych lalek animowanych mistrzowsko przez zawodowych aktorów-lalkarzy oraz muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Bilety w cenie 15 zł (parter), 13 zł (balkon) do nabycia w kasie biletowej DOK ul. Świdnicka 23, I piętro, w godz. 10.00-17.00, tel. do kasy 74 64 65 019, w biletomacie lub na stronie www.dok.pl lub pod linkami: https://biletyna.pl/dla-dzieci/KSIEZNICZKA-NA-ZIARNKU-GROCHU-TEATRALNA-NIEDZIELA/Dzierzoniow oraz https://bilety.io/PBNXB

Polecane wydarzenia

  • Rękodzieło 2023 dla kreatywnych Dolnoślązaków

  • Kabaret Młodych Panów powie nam „Co się stało?”

  • Wielka Gala Sylwestrowa 2023