Przemysław Strączek Kwartet w DOK-u | Urząd Miasta Dzierżoniów

Przemysław Strączek Kwartet w DOK-u

Czetech mężczyzn siedzących na fotelach
Koncert
Data
Miejsce
Sala Koncertowa Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury
Bilet
55 zł (w przedsprzedaży) i 75 zł (w dniu koncertu)

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Jazzu upłynie w Dzierżoniowie z kwartetem Przemysława Strączka. Jeśli więc masz ochotę na współczesne nurty muzyki jazzowej i etnojazzowej – zapraszamy 30 kwietnia do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.

Przemysław Strączek to gitarzysta jazzowy, kompozytor, producent, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dwukrotny laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, jeden z siedmiu finalistów ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku.

Od wielu lat obecny jest w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum - Jazz Top. W 2013 r. otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Od 2011 r. współtworzy międzynarodowe projekty jako lider z muzykami z różnych kontynentów prezentując współczesne nurty muzyki jazzowej i etnojazzowej.

Jego szósta autorska płyta Fig Tree odbiła się szerokim echem wśród dziennikarzy muzycznych i krytyków w Polsce i za granicą otrzymując wiele pozytywnych recenzji. W Dzierżoniowie wystąpi z Marcinem Kaletką, Piotrem Narajowskim i Patrykiem Doboszem.

Bilety na koncert 30 kwietnia o godz. 19.00 kosztują 55 zł (w przedsprzedaży) i 75 zł (w dniu koncertu). Można je nabyć w DOK-u, biletomacie i przez internet: https://bilety.io/HcMZo

Polecane wydarzenia

  • Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał

  • Festiwal Piłkarski dla dziewcząt w Dzierżoniowie #DruzynaDziewczyn

  • Wiosenny Turniej Siatkówki