O starzeniu się bez owijania w bawełnę, z humorem i dystansem | Urząd Miasta Dzierżoniów

O starzeniu się bez owijania w bawełnę, z humorem i dystansem

Plakat z zdjęciem dwóch kobiet i informacje podane w tekście
Wydarzenie
Data
Miejsce
Sala Koncertowa Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury
Bilet
od 20 zł (link do zaupu w informacji)

Na 9. Forum Kobiet zapraszamy 11 grudnia do Sali Koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Organizatorami wydarzenia jest Dzierżoniowska Rada Kobiet, Miasto Dzierżoniów i Dzierżoniowski Ośrodek Kultury.

Długo wydawało im się, że wciąż się świetnie zapowiadają, a prawdziwe życie jeszcze jest przed nimi. Sukcesy, super szczęście, te rzeczy. Teraz okazuje się, że zanim rozwinęły skrzydła, czas je zwinąć. Jak z tym żyć? Jak się starzeć? Z godnością czy może jednak bez?

Odpowiedzi na tak poważne pytania, że można osiwieć, szukają w swoim antyporadniku dwie doskonałe i wielce przy tym dowcipne reporterki – Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka, twórczynie podcastu „Jak się starzec bez godności”.

Moja babcia mówiła: starość nie radość, majtki nie pokrzywy. Książka „Jak się starzeć bez godności” bez lukru i frazesów typu „sześćdziesiątka to druga trzydziestka”, mówi o starości. Po lekturze jest trochę smutno i trochę śmiesznie. W jednym dziewczyny mnie utwierdziły. Jako kobieta w wieku przedstarczym nic nie muszę, a wszystko mogę. Będę niegrzeczną dziewczynką do końca swoich dni - Dorota Wellman

W trakcie spotkania:

  • rozmowa z pisarkami Magdaleną Grzebałkowską i Ewą Winnicką - moderatorem rozmowy będzie jolanta maniecka.
  • występ muzyczny Aleksandry Brzuszkiewicz
  • imprezie towarzyszyć będą wystawy i stoiska lokalnych artystek oraz przedsiębiorczyń

Magdalena Grzebałkowska - autorka biografii ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich. Laureatka Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2016 roku nominowana do Nagrody Literackiej Nike za książkę „1945.
Wojna i pokój”. Książka ta otrzymała tytuł Książki Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii literatura faktu.

Ewa Winnicka - reporterka. Studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze reportaże drukowała w czasie studiów w "Gazecie Wyborczej". Od 1999 roku pracuje w "Polityce". Na Uniwersytecie Warszawskim wykładała kulturę wywiadu. Jest współautorką kilku scenariuszy filmów dokumentalnych. Dwukrotna laureatka (2005 i 2009) nagrody Grand Press za teksty o tematyce społecznej.

Bilety na wydarzenie

Plakat z zdjęciem dwóch kobiet i informaje podane w tekście

 

Polecane wydarzenia

  • PUB 2023 - The Postman znów zagra w Dzierżoniowie

  • Memoriał Sławomira Harafa na nowym boisku

  • Magiczni Show - największy familijny spektakl iluzji w Polsce