Muzyczna klasyka na koncercie LutosAir Quintet | Dzierżoniów - nastraja pozytywnie

Muzyczna klasyka na koncercie LutosAir Quintet

Pięcioro muzyków trzymających instrumenty w śroku kobieta, białe tło
Koncert
Data
Miejsce
Kinoteatr Zbyszek
Bilet
Do nabycia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury

Nieco klasyki na dobry początek lipca? Odbierz darmowe wejściówki na koncert  LutosAir Quintet - klasycznego kwintetu dętego w Kinoteatrze „Zbyszek”.

Założony w 2013 r. w setną rocznicę urodzin Witolda Lutosławskiego LutosAir Quintet jest jednym z zespołów Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. W jego skład wchodzą soliści NFM Filharmonii Wrocławskiej oraz NOSPR: Jan Krzeszowiec (flet), Karolina Stalmachowska (obój), Maciej Dobosz (klarnet), Alicja Kieruzalska (fagot) i Mateusz Feliński (waltornia).

Obecnie LutosAir Quintet jest jednym z najbardziej aktywnych i wszechstronnych polskich zespołów instrumentów dętych. Ma w swoim dorobku trzy albumy. W 2017 roku ukazała się płyta „Canto for Winds” (NFM, CD Accord) z najpiękniejszymi kwintetami dętymi z ostatnich czasów, w 2018 r. wydano „Witold Lutosławski. Opera omnia – piosenki dla dzieci”, siódmą część wydawanego przez NFM cyklu prezentującego dzieła wszystkie patrona instytucji. Zespół wziął również udział w nagraniu monograficznego albumu Pawła Hendricha wydanego przez DUX.

Na żywo będzie można posłuchać kwintetu już 3 lipca o godz. 16.00 na deskach „Zbyszka”. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Koncert odbywa się w ramach programu „Kultura dostępna”.

Polecane wydarzenia

  • Piłkarski Memoriał Plinty - kto wyra w tym roku?

  • Twarze Afryki - wernisaż wystawy fotografii i spotkanie podróżnicze

  • Pomoc Domowa