Koncerty dla Ukrainy | Urząd Miasta Dzierżoniów

Koncerty dla Ukrainy

Plakat z napisem koncert charytatywny dla Ukrainy
Koncert
Data
Miejsce
DOK

Przed nami cykl koncertów charytatywnych dla Gości z Ukrainy przebywających w Dzierżoniowie. Pierwszy z nich odbędzie się już 6 maja, kolejny 12, a następny 16 maja.

 

Zapraszamy Wszystkich na energetyczny i pełen latynowskich brzmień koncert Miguela Fonseca z zespołem FONDO BLANCO. Dodatkowo na scenie zadebiutuje sekcja muzyczno-instrumentalna COOL KIDS.

6 maja o godz. 18.00 w sali koncertowej DOK wystąpi Miguel Fonseca - kubańsko-polski muzyk, trębacz. Już w wieku 16 lat uzyskał pierwszy kontrakt w słynnym zespole kubańskim “El Yabe”. W 1998 roku pracował jako trębacz dla zespołu “Caisimu”. W 2000 roku uzyskał dyplom jako muzyk-instrumentalista i kompozytor przez Kubański Instytut Muzyczny. W latach 2002-2007 studiował na Akademii Muzycznej w Manchester UK. Po skończeniu studiów dostał propozycję współpracy od polskiego programu “Taniec z gwiazdami”, grając w orkiestrze na trąbce. Od 2015 roku zamieszkał na stałe w Bielawie. Obecnie koncertuje po całej Polsce z kubańskimi zespołami: “Jose Torres & Havana Dreams”, “Trio Tropical” oraz “Mike Rif & Cubania”. Również aranżuje, komponuje utwory muzyczne. Od 2018 roku podjął współpracę z Dzierżoniowskim Ośrodkiem Kultury, m.in.: gra w Miejskiej Orkiestry Dętej, prowadzi zajęcia muzyczne dla młodzieży, oraz jako instruktor tańca prowadzi zajęcia z salsy kubańskiej dla młodzieży i dorosłych. COOL KIDS to uczestnicy warsztatów instrumentalnych prowadzonych przez Miguela Fonsecę

Kolejny koncert zaplanowano 12 maja o godz. 17.00 w kinoteatrze „Zbyszek”. Zagra Miejska Orkiestra Dęta w Dzierżoniowie. Zespół istnieje od 2009 r. Ma w swoim repertuarze ponad 120 utworów, reprezentujących różne style muzyczne – marsze, polki, jazz, blues, rock, muzykę filmową. Uczestniczy w wielu uroczystościach na terenie gminy, powiatu i województwa. Jest otwarty na współpracę i chętnie angażuje się w różnego rodzaju przedsięwzięcia artystyczne. Jego koncerty noworoczne, „Muzyka polska” czy „Muzyka z bajek” cieszą się dużym zainteresowaniem dzierżoniowian. Majowy koncert uświetnią także uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopania im. Wojciecha Kilara w Dzierżoniowie.

 

Kolejny koncert odbędzie się 16 maja o godz. 17.00. Wystąpi wówczas Roksana Vikaluk. Urodziła się na Ukrainie w Tarnopolu gdzie w 1992 roku ukończyła średnią szkołę muzyczną (fortepian klasyczny) oraz zaczęła pobierać prywatne lekcje śpiewu. W latach 1992-1994 była solistką klubu jazzowego NICZLAWA. Do Polski przyjechała w 1994 roku i nawiązała współpracę m.in. z Józefem Skrzekiem i jego grupą SBB. W latach 1999-2002 studiowała śpiew jazzowy w policealnym studium jazzowym w Warszawie pod kierownictwem Ewy Bem oraz kompozycję i aranżację na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowickiej Akademii Muzycznej (obecnie Instytut Jazzu) pod kierownictwem prof. A. Zubka. W 2000 roku założyła własny zespół MIZRAH. Współpracuje z Wolframem Spyrą, czołowym muzykiem sceny elektronicznej w Niemczech. Ponadto skomponowała muzykę do spektaklu „Jaskółka” (reż. Ż. Gerasimowa, Teatr Rampa), „Taki jeden dzień” oraz pieśni do małych form: „Getto dybukiem Warszawy” (reż. O. Byrska/D. Szurmiej) oraz „Rzeź. Diabelski plan Stalina” (reż. G. Tencer).

Ma w repertuarze utwory ukraińskie, cygańskie, rosyjskie, żydowskie i polskie oraz własne kompozycje. Współpracuje z warszawskimi scenami: Teatrem Rampa oraz Teatrem Praga.

 

Polecane wydarzenia

  • Przed nami 44. Dni Dzierżoniowa

  • Wielozmysłowe światłocienie

  • Polska misja komiczna