Koncert Czerwonych Gitar na 55-lecie zespołu | Urząd Miasta Dzierżoniów

Koncert Czerwonych Gitar na 55-lecie zespołu

Czterech muzyków z gitarami na scenie. Fot: www.czerwonegitary.pl
Koncert
Data
Miejsce
Kinoteatr "Zbyszek"
Bilet
w kasie DOK-u, w biletomacie lub przez internet na stronie www.dok.pl, kupbilecik.pl oraz www.ebilet.pl

Czerwone Gitary to legenda polskiej muzyki rozrywkowej.Ich wielkie przeboje znają i śpiewają wszystkie pokolenia, a koncerty ciągle przyciągają tłumy fanów. Maja fantastyczny kontakt z publicznością, z którą śpiewają swoje przeboje.

Zespół powstał w 1965 roku w Gdańsku z inicjatywy Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosseli, Krzysztofa Klenczona, Seweryna Krajewskiego, Jerzego Skrzypczyka i Henryka Zomerskiego. Na przestrzeni lat skład grupy niejednokrotnie się zmieniał, jednak hity Czerwonych Gitar łączą wiele pokoleń.

Największa popularność zespołu przypadła na pierwsze 5 lat działalności. To właśnie z tego okresu pochodzą wielkie hity ,które wszyscy znaj i lubią "Taka jak ty", "Historia jednej znajomości", "Nikt na świecie nie wie", "Biały krzyż", "Wróćmy na jeziora", "Gdy kiedyś znów zawołam cię", "Kwiaty we włosach", "Powiedz stary gdzieś ty był", "Jesień idzie przez park".

Do tej pory grupa wydała 15 albumów studyjnych, za które zdobyła wiele nagród, między innymi trofeum "MIDEM" w Cannes we Francji, za największą liczbę sprzedanych płyt w kraju, z którego pochodzi wykonawca, Marmurowy Krążek - nagrodę za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii, wiele złotych płyt i nagród na festiwalu w Opolu.

Obecnie Czerwone Gitary tworzą: Jerzy Skrzypczyk - perkusja, śpiew, Arkadiusz Wiśniewski - gitara basowa i śpiew, Mieczysław Wądołowski - gitara akustyczna, śpiew, Marek Jabłoński - gitara solowa, Marcin Niewęgłowski - gitara solowa, śpiew.

Plakat z czerwonym tłem i zdjęciami muzyków

 

Polecane wydarzenia

  • Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał

  • EABS, czyli jazz z hip-hopem na gramofonie

  • Festiwal Sztuki "Kłącze"