Komedia na Międzynarodowy Dzień Teatru | Urząd Miasta Dzierżoniów

Komedia na Międzynarodowy Dzień Teatru

Fragment sztuki, trzy osoby na scenie
Spektakl
Data
Miejsce
Kinoteatr "Zbyszek"
Bilet
90 zł (parter) i 85 zł (balkon) można nabyć w kasie biletowej DOK-u, w biletomacie lub przez interent na stronie www.dok.pl

Spektakl „Rubinowe gody” Krzysztofa Kędziory - opowieść o małżeństwie, o miłości, o zmieniającym się świecie – będzie można obejrzeć w Dzierżoniowie 27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Grażyna i Marian obchodzą czterdziestą rocznicę małżeństwa, czyli rubinowe gody właśnie. Córka w prezencie funduje im weekend w luksusowym hotelu. A oni w tych luksusach nie są w stanie zorientować się w superrozwiniętej technologii – nie wiedzą, jak włączyć światło, otworzyć drzwi... Problemy z technologią para ma, ale poza tym są pogodnymi, dobrymi ludźmi, choć nieco różnymi. Ona jest pełna werwy, pełna chęci zbadania owego niezwykłego dla rubinowej pary świata. On to przeciętny Polak, który woli gazetę, piwko, telewizornię. Ale oboje gdzieś w środku pełni uczuć, oddania, miłości pokazują nam, że miłość się nie starzeje.

Ale nie tylko o miłość w sztuce chodzi - to także kpiąca opowieść o polityce i politykach. Przedstawiciel tej klasy (czy kasty?) objawia się nagle… Bardzo nagle i bardzo dziwnie. Jego pojawienie to otwarcie kolejnej opowieści – o wartościach, jakie na co dzień spotykamy. Nie tylko w teatrze i nie w teatrze przede wszystkim. Obie te opowieści – o miłości i o polityce – spaja Danny, boy hotelowy. Ale czy Danny to tylko boy?

Na deskach Kinoteatru „Zbyszek” wystąpią Małgorzata Szeptycka, Paweł Okoński, Rafał Kwietniewski i Radosław Kasiukiewicz. Spektakl Teatru komedia w reżyserii Wojciecha Dąbrowskiego trwa 100 minut. Bilety w cenie 90 zł (parter) i 85 zł (balkon) można nabyć w kasie biletowej DOK-u, w biletomacie lub przez interent na stronie www.dok.pl.

Plakat z informacjami zawartymi w tekście i zdjęciem czwórki aktorów

 

Polecane wydarzenia

  • EABS, czyli jazz z hip-hopem na gramofonie

  • Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał

  • Festiwal Piłkarski dla dziewcząt w Dzierżoniowie #DruzynaDziewczyn