Jazz w synagodze | Urząd Miasta Dzierżoniów

Jazz w synagodze

Czarno-biały plakat z nazwą zespołu i zdjęciami trzech muzyków
Koncert
Data
Miejsce
Syngoga Rutika
Bilet
Do nabycia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury

Muzykę Victora Younga, Bronisława Kapera i Henryka Warsa – polskich kompozytorów w wykonaniu grupy Kuba Stankiewicz Quartet będzie można usłyszeć “u Rutiki” już 27 stycznia. Bilety na koncert w synagodze kosztują 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł ( w dniu koncertu).

O godz. 19.00 wystąpią tam Kuba Stankiewicz – fortepian, Maciej Sikała - saksofon tenorowy i sopranowy, Wojciech Pulcyn – kontrabas, Sebastian Frankiewicz – perkusja.

Kuba Stankiewicz od wielu lat należy do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych. Artysta znany jest z odkrycia i znakomitych interpretacji muzyki Victora Younga, Bronisława Kapera i Henryka Warsa – polskich kompozytorów, laureatów Oskarów, którzy odnieśli sukces w USA w latach 40., 50. i 60. XX wieku, tworząc wiele znanych amerykańskich standardów jazzowych oraz muzykę do legendarnych holywoodzkich filmów takich jak „Bonanza”, „Bunt na Bounty”, „Lily”, „W 80 dni dookoła świata” „Flipper”.

Bilety na koncert w Dzierżoniowie, na który zaprasza Dzierżoniowski Ośrodek Kultury i DGN Klub Jazzowy Pegazz, można nabyć w kasie biletowej DOK ul. Świdnicka 23, I piętro, w godz. 10.00 – 16.00.

Polecane wydarzenia

  • Roman Mrozowski "Sztuka Aerozolu"

  • Bal z Marszałkiem Piłsudskim

  • Wieczór panieński plus