Festiwal Piłkarski dla dziewcząt w Dzierżoniowie #DruzynaDziewczyn | Urząd Miasta Dzierżoniów

Festiwal Piłkarski dla dziewcząt w Dzierżoniowie #DruzynaDziewczyn

Grafika - napis Festiwal Piłkarski Dziewcząt na fioletoym tle
Wydarzenie
Data
Miejsce
Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Strumykowa 1
Bilet
Bezpłatne dla kibiców

Z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Nożnej we współpracy z Dolnośląskim ZPN rusza kampania „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku”, która ma na celu popularyzację footballu kobiecego.  Festiwale piłkarskie dla dziewcząt zagoszczą w szesnastu województwach w Polsce. W Dzierżoniowie zapraszamy 31 maja na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie wszystkie zainteresowane dziewczęta (niezrzeszone i zrzeszone w klubach bez względu na wiek) z miasta, okolic oraz całego województwa dolnośląskiego.

Na uczestniczki czeka masa darmowych atrakcji, które będą dostępne od godziny 14.00 do 18.00. Wstęp wolny. W programie pikniku zaplanowano turniej piłkarski dla dziewcząt U10 oraz mecz pokazowy w wykonaniu polskich kadrowiczek, które na co dzień grają na najwyższym poziomie. Każda z uczestniczek będzie mogła sprawdzić się w przygotowanych konkurencjach sprawnościowych (piłkarskich i nie tylko), a za udział odebrać specjalnie dedykowane na tę okazję nagrody. Organizatorzy przewidzieli również pokaz freestyle prowadzony przez Mistrza Świata Pawła Skórę, czy Quiz Piłkarski. Pojawią się również niespodzianki niepiłkarskie. Dostępne będzie stanowisko z malowaniem twarzy oraz bańkami mydlanymi, a także dmuchane zamki. Uczestnicy będą też mogli pobawić się na zumbie z Panem Rybą.

Festiwal to świetna okazja, aby poznać z bliska piłkę w wykonaniu pań oraz spróbować swoich sił. Sport kształtuje siłę, wytrzymałość, dyscyplinę stwarza warunki do tworzenia przyjaźni na całe życie. Kampania „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” już od zeszłego roku zmienia stereotypowe postrzeganie roli dziewcząt w sporcie. W jej ramach powstał specjalny spot oraz wystartowała strona internetowa www.druzynadziewczyn.pl, na której dostępne są porady, wyszukiwarka klubów dla dziewcząt czy kontakty do osób odpowiedzialnych za piłkę nożną kobiet w każdym województwie.

Harmonogram wydarzeń:

  • 1400-1800 atrakcje dla dzieci
  • 1400-1700 mecz orliczki U10
  • 1700-1800 mecz pokazowy PZPN vs DZPN
  • 1600-1630 pokaz freestyle (Paweł Skóra)
  • 1630-1800 pokaz zumby (Pan Ryba) + zumba dla dzieci

Więcej informacji o akcji

Polecane wydarzenia

  • Zapraszamy na uroczystą Galę Talentów

  • Zanurkuj w Morski Świat

  • Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał