Dzierżoniowski Festiwal Smaków znów w Dzierżoniowie | Urząd Miasta Dzierżoniów

Dzierżoniowski Festiwal Smaków znów w Dzierżoniowie

Grafika z informacjami zawartymi w tekście
Data
Miejsce
Rynek
Bilet
Bezpłatne

Przed nami 5. edycja Dzierżoniowskiego Festiwalu Smaków Świata. Co roku do naszego miasta zjeżdżają mobilne restauracje, by serwować smaczne i często również bardzo orientalne potrawy.

W tym roku Pasibus i inne restauracje na kółkach zawitają w dzierżoniowskim Rynku, a mieszkańcy będą mieli z czego wybierać. To będzie pełen przekrój przez smaki kontynentów. Idąc od wschodu - będzie można skosztować japońskiej zupy Ramen, sushi, fantastycznych wietnamskich sajgonek, czy parowanych w bambusowych koszach pierożków tybetańskich Dim Sum. Miłośnicy ostrych potraw będą mogli zmierzyć się z Pad Thaiem na ostro lub w wersji łagodnej i wege. Słodkości to wyśmienite, robione na miejscu lody tajskie.

Kuchnia europejska będzie również w najciekawszych jej wydaniach. Smaki greckie w postaci souvlaków i owoców morza zawinięte w pitę, gruzińskie pierogi chinkali, czy słodkie i lubiane hiszpańskie churrosy. Będzie również sezonowana wołowina we włoskich ciabbatach.

Oczywiście nie zabraknie również przedstawicieli kulinariów zza Atlantyku. W Dzierżoniowie pojawią się kultowe burgery od Pasibusa, legendarne nowojorskie pastrami czyli pokrojona w plastry podwędzana i wolnogotowana wołowina. Dla dzieci będą również kurczaki w stylu Kentucky. Miłośnicy na ostro będą mogli zmierzyć się z kuchnią z pogranicza Teksasu i Meksyku. Poza tym wszystko będzie okraszone regionalnymi napojami z Gór Sowich.

Oczywiście nie zabraknie również strefy chillout w postaci leżaków i atrakcji dla dzieci w postaci dmuchańców.

Plakat z grafiką pokazującą foodtrack i inforamcje zwarte w tekście

 

Polecane wydarzenia

  • Przed nami 44. Dni Dzierżoniowa

  • Wielozmysłowe światłocienie

  • Polska misja komiczna