Chór „Kanon” zaśpiewa na 20-lecie | Urząd Miasta Dzierżoniów

Chór „Kanon” zaśpiewa na 20-lecie

Napis 20-lecie Chóru kanon na granatowym, tle
Wydarzenie
Data
Miejsce
Sala Koncertowa Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury
Bilet
wolny za okazaniem bezpłatnych zaproszeń dostępnych w kasie DOK-u

Stworzyli go pasjonaci muzyki, którzy pokonywali rutynę codzienności przez wspólne śpiewanie, koncertowanie i wyjazdy na przeglądy. Już 20 lat temu. Teraz masz okazje poznać bogaty repertuar chóru „Kanon” podczas koncertu jubileuszowego z okazji 20 lat jego istnienia.

„Kanon” aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Dzierżoniowa. Bierze udział w uroczystościach i akademiach. Występuje np. podczas jarmarków bożonarodzeniowych i pszczelarskich, spotkań organizacji seniorskich, festynów parafialnych.

Dzierżoniowscy chórzyści, dzięki dobremu przygotowaniu wokalnemu, zdobyli wiele nagród, np. na Ogólnopolskim Festiwalu Polszczyzny i Pieśni Kresowej „Wielkie Bałakanie” w Żarach, w Przeglądach Pieśni i Piosenki Lwowskiej w Świdnicy, na Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Żarowie czy podczas Spotkań Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach. Chór ma bogaty, stylistycznie zróżnicowany repertuar, który tworzą utwory kresowe, pieśni patriotyczne, liturgiczne, ludowe, popularne piosenki biesiadne, a także dzieła muzyki dawnej różnych epok.

Utwory w wykonaniu chórzystów z Dzierżoniowa z chórmistrzem Tadeuszem Krupnikiem na czele będzie można usłyszeć 31 maja o godz. 17.00 w sali koncertowej DOK-u. Wstęp wolny za okazaniem bezpłatnych zaproszeń dostępnych w kasie DOK-u.

Polecane wydarzenia

  • Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał

  • EABS, czyli jazz z hip-hopem na gramofonie

  • Festiwal Sztuki "Kłącze"