50 lat na estradzie Andrzeja Sikorowskiego | Urząd Miasta Dzierżoniów

50 lat na estradzie Andrzeja Sikorowskiego

Zdjecie artysty z gitarą
Koncert
Wydarzenie
Data
Miejsce
Kinoteatr "Zbyszek"
Bilet
125 zł na parterze i 110 zł na balkonie. Można je nabyć w kasie biletowej DOK-u oraz przez internet na stroniach www.dok.pl lub biletyna.pl.

„Kap, kap, płyną łzy”, „Lecz póki co żyjemy”… Zapowiedź jego koncertu można by stworzyć z samych tytułów jego piosenek. Przez 50 lat na scenie trochę się ich zebrało. Andrzej Sikorowski wystąpi z jubileuszowym koncertem w Dzierżoniowie w kwietniu.

Z estrady „Zbyszka” wybrzmią piosenki wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, tym razem w duecie z córką artysty, Mają Sikorowską, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika oraz Gertrudy Szymańskiej, Jakuba Mietły i Tomasza Kupca.

Artysta przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą („Kap, kap, płyną łzy”) czy śpiewanych poza nią, takich jak: „Kraków Piwna 7”, „Lecz póki co żyjemy”, „Na całość”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, „Ale to już było” oraz pochodzące z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt (Kraków-Saloniki, Sprawa rodzinna, Okno na Planty).

Projekt jest połączeniem dwóch muzycznych pokoleń i kultur, polskiej oraz greckiej, opowieścią o rodzinie, która łączy dwie tradycje, jednak zawsze z naciskiem na ich wymowę, liryzm, z tezą, że konsekwentna poetycka wypowiedź może oprzeć się komercji. A w tle rodzinne miasto Andrzeja S. – Kraków.

Bilety na koncert w Dzierżoniowie 15 kwietnia o godz. 19.00 kosztują 125 zł na parterze i 110 zł na balkonie. Można je nabyć w kasie biletowej DOK-u oraz przez internet na stroniach www.dok.pl lub biletyna.pl.

Polecane wydarzenia

  • 50 lat na estradzie Andrzeja Sikorowskiego

  • Jazzowy Czwartek - koncert zespołu O.N.E.

  • Koncert Czerwonych Gitar na 55-lecie zespołu