BERTHOLD DÖß | Urząd Miasta Dzierżoniów

BERTHOLD DÖß

Pan Berthold Döb został z ramienia SPD wybrany w 1986 roku burmistrzem Bischofsheim. W 1989 roku zainicjował współpracę z Dzierżoniowem. Przez kolejne lata ożywiał i aktywnie wspierał współpracę partnerską. Organizował pomoc charytatywną dla mieszkańców Dzierżoniowa. Co roku odwiedzał z prezentami podopiecznych Domu Dziecka, organizował także pomoc dla powodzian. Zaangażował się także w kupno i przekazanie niedostępnych wtedy w naszym kraju protez ręki dla poszkodowanego w wypadku mieszkańca Dzierżoniowa.

Zawsze podziwiał jak szybko rozwija i pięknieje Dzierżoniów, potrafił dostrzegać i piękno i potencjał naszego miasta. Przez dwadzieścia pięć lat był filarem współpracy Dzierżoniowa i Bischofsheim. Doceniając te olbrzymie zasługi Kapituła zdecydowała o nadaniu Medalu Za Zasługi Dla Dzierżoniowa.

Uroczystego wręczenia aktu nadania medalu dokonał Mirosław Piorun, przewodniczący Rady Miejskiej Dzierżoniowa VII kadencji, 25 kwietnia 2015 roku, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa, zwołanej z okazji 25 rocznicy podpisania umowy partnerskiej między Dzierżoniowem a Bischofsheim.

Wręczenie medalu za zasługi  Berthodowi Dys

powrót do listy