KLUB SPORTOWY KARATE KYOKUSHIN | Urząd Miasta Dzierżoniów

KLUB SPORTOWY KARATE KYOKUSHIN

Historia Dzierżoniowskiego Klubu Karate Kyokushin, założonego przez Jerzego Bednarka i Stanisława Walkosza, datuje się od roku 1977. To już 35 lat rozpowszechniania tego sportu na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Od 1984 r. zajęcia treningowe w Dzierżoniowie prowadzi Marcin Staściuk. Pierwszym prezesem klubu w 1990 roku został Roman Kaźmierczak. Zawodnicy DKSKK wielokrotnie reprezentowali nasze miasto na mistrzostwach Polski i Europy, a także na imprezach sportowych rangi regionalnej, zajmując miejsca na podium. Dziewięciu zawodników dostąpiło zaszczytu egzaminu mistrzowskiego na czarny pas, co jest potwierdzeniem wielu lat ciężkiej pracy.

Osiągnięcia i wyniki indywidualne w latach 1990 – 2011 przedstawiają się następująco:

Mistrzostwa Europy – 1 medal brązowy, 2 x 4 miejsce

Międzynarodowe Turnieje – 2 medale złote, 1 srebrny, 4 brązowe

Mistrzostwa Polski – 10 medali złotych, 9 srebrnych, 18 brązowych

Puchar Polski – 3 medale złote, 6 srebrnych, 12 brązowych

Mistrzostwa Ogólnopolskie – 25 medali złotych, 41 srebrnych, 32 brązowe

Mistrzostwa Międzywojewódzkie – 14 medali złotych, 7 srebrnych, 13 brązowych

Mistrzostwa Makroregionu – 77 medali złotych, 74 srebrne, 84 brązowe

Puchar Makroregionu – 16 medali złotych, 14 srebrnych, 18 brązowych

Mistrzostwa Regionalne – 165 medali złotych, 144 srebrnych, 154 brązowych.

Wywodzący się z klubu zawodnicy 46 razy sięgali po złoto na zawodach ogólnopolskich, a 52 razy wrócili ze srebrnymi i 66 razy z brązowymi medalami. Osiągnięte wyniki klubu to praca zawodników i działaczy, wśród których szczególnym zaangażowaniem wykazali się Agnieszka Matusiak, Ewa Staściuk, Bronisław Cybowski, Piotr Kunigowski, Wojciech Łyżwa, Krzysztof Maź, Edward Misiak, Tomasz Staściuk, Zbigniew Zając, Krzysztof Zawadzki i wielu innych. Na 35.lecie działalności klubu Polski Związek Karate przyznał mu organizację imprezy sportowej o najwyższej randze tj. Mistrzostwa Polski Open, które odbyły się 1 grudnia 2012 r. w Dzierżoniowie.”

Doceniając całość aktywnej działalności sportowej na rzecz społeczności Dzierżoniowa Kapituła Medalu Rady Miejskiej Dzierżoniowa przyznała Dzierżoniowskiemu Klubowi Sportowemu Karate Kyokushin Medal za Zasługi dla Dzierżoniowa. Wręczenia aktu nadania dokonał Andrzej Wiczkowski Przewodniczący Rady Miejskiej Dzierżoniowa VI kadencji w dniu 25 lutego 2013r.  roku podczas 32 sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa.

Wręczenie medalu za zasługi Klubowi Sportowemu Karate KYOKUSHIN

powrót do listy