STANISŁAW MIAZGA | Urząd Miasta Dzierżoniów

STANISŁAW MIAZGA

Stanisław Adam Miazga urodził się na Lubelszczyźnie w dniu Narodowego Święta Niepodległości Polski. Od ukończenia szkoły w 1962 roku związany jest z pracą w budownictwie, najpierw we Wrocławiu i Świdnicy, a od 1967 roku w Dzierżoniowie.

Jako jeden z najmłodszych kierowników budowy realizował wiele inwestycji w Dzierżoniowie m. in. pierzeję północną Rynku, kaplicę i sale katechetyczne na Osiedlu Różanym, Krzyż Milenijny, Osiedla Błękitne, Jasne, Różane I, Tęczowe oraz odbudowę po pożarze kościoła p. w. Maryi Matki Kościoła.

Przedsiębiorstwo Budowlane Pana Stanisława Miazgi istnieje od 1989 r. Od początku specjalizowało się w robotach rozbiórkowych, ziemnych i drogowych. Największymi robotami wykonanymi przez Przedsiębiorstwo była rozbiórka Poltegoru, najwyższego budynku we Wrocławiu. Firma wykonywała również prace dla innych znanych inwestorów, m.in. Volvo Poland, ZUS, Banku Zachodniego, Zeco, Europejskiego Funduszu Leasingowego i in. Obecnie przedsiębiorstwo Pana Stanisława Miazgi realizuje budowę najwyższego budynku w Polsce, jakim będzie Sky Tower we Wrocławiu.

Pan Stanisław Miazga od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu naszego miasta. Jest osobą otwartą i niezwykle hojną. Nastawiony jest na niesienie pomocy potrzebującym, wspiera sportowców i osoby niepełnosprawne.

Od 2006 roku społecznie pracuje w zarządzie MKS „Żagiew” Dzierżoniów. To m.in. dzięki wsparciu finansowemu Pana Stanisława Miazgi, w Dzierżoniowie mamy pierwszoligową drużynę mężczyzn w piłce ręcznej. Od wielu lat pomaga finansowo stowarzyszeniom i fundacjom działającym nie tylko w naszym mieście. Był sponsorem wielu wydarzeń, które odbyły się W Dzierżoniowie m. In. Gali Boksu Zawodowego, wyborów Miss Ziemi Dzierżoniowskiej.

Dzięki wielkiej aktywności, również poza Dzierżoniowem, Pan Stanisław Miazga jest wspaniałym ambasadorem naszego miasta. Jest osobą, dzięki której nasze miasto jest promowane w całej Polsce. Pan Stanisław Miazga za swoją działalność charytatywną i społeczną był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. Doceniając całość aktywnej działalności przedstawiamy Pana Stanisława Miazgę do uhonorowania „Medalem za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa”. Wręczenia aktu nadania dokonał Henryk Smolny Przewodniczący Rady Miejskiej Dzierżoniowa V kadencji w dniu 31 maja 2008 roku podczas uroczystej sesji z  okazji jubileuszu 750.lecia lokacji Dzierżoniowa.

Wręczenie medalu za zasługi Stanisławowi Miazdze

powrót do listy