Przebudowa ul. Sikorskiego | Urząd Miasta Dzierżoniów

Przebudowa ul. Sikorskiego

Droga osiedlowa z przejściami dla pieszych i miejscami postojowymi, w tle zieleń i bloki mieszkalne

Gruntowna przebudowa drogi prowadzącej do os. Różanego, Jasnego i os. Młodych kosztowała 9 mln zł. Dzierżoniów na jej realizację pozyskał 4 mln zewnętrznych środków, z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

To była trudna i wymagająca inwestycja. Ul. Sikorskiego ma ogromne znaczenie nie tylko dla samych osiedli i miałem spore obawy dotyczące utrudnień, które taki remont może spowodować. Serdecznie dziękuję mieszkańcom za wyrozumiałość i dziękuję za miłe słowa. Rzeczywiście droga wygląda ładnie, ale co najważniejsze jest znacznie bezpieczniejsza. Zakończenie prac na ul. Sikorskiego nie oznacza końca inwestycji na dzierżoniowskich osiedlach - mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.  

Inwestycja polegała na kompleksowej przebudowie drogi, jej konstrukcji, wymianie sieci podziemnych, w tym sieci kanalizacji deszczowej o większej niż do tej pory przepustowości. Powstały też nowe chodniki, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe i bezpieczne przejścia dla pieszych z dodatkową sygnalizacją informującą kierowców, że ktoś zbliża się do przejścia. Jest też więcej miejsc postojowych i nowe oświetlenie jezdni i chodników. W kilku miejscach zamontowano barierki uniemożliwiające przypadkowe wbiegnięcie na drogę.