Budowa hali pneumatycznej i modernizacja boiska ze sztuczną nawierzchnią | Urząd Miasta Dzierżoniów

Budowa hali pneumatycznej i modernizacja boiska ze sztuczną nawierzchnią

Boisko piłkarskie i biała hala sportowa wyglądająca jak balon

Hala powstała w miejscu istniejącego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Ze względu na swoją wielkość jest dziś jednym z nielicznych tego typu obiektów w Polsce i w Europie.

Jej montaż poprzedziły prace przy modernizacji boiska. Istniejącą i wyeksploatowaną murawę sztuczną wymieniono na nową, spełniającą dzisiejsze, restrykcyjne wymagania techniczne. Sam obiekt jest imponujący i robi ogromne wrażenie, szczególnie wśród osób, które  po raz pierwszy widzą taką halę od środka.

Przy wymiarach 95 metrów długości i 75 metrów szerokości mieści się w nim pełnowymiarowe boisko. Na cele treningowe można ją "podzielić" na trzy boiska wielkości "Orlika". W najwyższym punkcie hala ma 22 metry wysokości. Jest oświetlona i ciekawie wpływa na panoramę miasta.

W tym samym czasie na terenie ośrodka sportu zamontowano fotowoltaikę, której moc wystarcza do zasilania nowego obiektu. Decyzją radnych obiekt nosi nazwę Hala Piłkarska im. Oskara Plinty.

Koszt zrealizowanych prac zamknął się kwotą 5 mln 190 tys. zł. Dzierżoniów zdobył dofinansowanie w wysokości 1 mln 172 tys. zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Inwestycja Dzierżoniowa została wyróżniona w plebiscycie „Modernizacja Roku & Budowa XXI Wieku”. To ogólnopolski konkurs budowlany dla inwestorów, wykonawców i projektantów. Promuje on wyróżniające się szczególnymi walorami przedsięwzięcia inwestycyjne.