Owocowy skwer | Urząd Miasta Dzierżoniów

Owocowy skwer

Owocowy skwer

Kolejna tegoroczna inwestycja Dzierżoniowa związana z estetyką i zielenią miejską wykonywana jest za rzeką Piławą, wzdłuż ul. Kopernika.

Owocowy skwer powstaje w oparciu o środki Euroregionu Glacensis, w ramach współpracy Dzierżoniowa i Lanskroun. Ma to być swojego rodzaju żywy symbol wieloletniej współpracy miast.

To miejsce w ostatnim czasie mocno się zmienia. Niedawno w ramach Dzierżoniowskiego Budżetu i projektu „Skwer Seniora i Juniora” powstał tu plac zabaw. Gotowa jest już nowa kładka nad rzeką „Piławą”. Jej budowa była konieczna ze względu na stan techniczny poprzedniej, służącej przez lata konstrukcji. W najbliższym czasie rozpocznie się realizacja kolejnego projektu wybranego przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego, czyli budowa miejsc piknikowych.

Zagospodarowanie terenu pod „Owocowy Skwer” polega na stworzeniu ciągów pieszych, oświetleniu terenu, zagospodarowaniu zieleni i nasadzeniu drzew owocowych. Koszt tego zadania to kwota 90 tys. zł, a wysokość dofinansowania z Euroregionu Glacensis wynosi 53 tys. zł.