Budowa ul. Bursztynowej | Urząd Miasta Dzierżoniów

Budowa ul. Bursztynowej

Budowa ul. Bursztynowej

Nawierzchnia z kostki, chodniki, oświetlenie ledowe - to efekty budowy drogi, która połączyła os. Tęczowe z ul. Akacjową. Dodatkowy wjazd na nową część os. Tęczowego ułatwi komunikację.

Bursztynowa, podobnie jak Srebrna, Szafirowa i Rubinowa to drogi, które powstały przy nowych terenach mieszkaniowych, położonych pomiędzy os. Tęczowym a ul. Akacjową.

W tym roku miasto realizuje wiele inwestycji poprawiających komfort pieszych i kierowców na dzierżoniowskich osiedlach. Te zadania mają również duży wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Przypomnijmy, że zakończył się już pierwszy etap przebudowy os. Kolorowego, w ramach którego powstał nowy, duży parking i wyjazd w ul. Piastowską. Odnowiony został łącznik pomiędzy Akacjową a os. Tęczowym prowadzący od. ul. Akacjowej do budynku nr 9. Nową drogę i miejsca parkingowe mamy także na os. Jasnym (wjazd na osiedle wzdłuż budynku nr 1). Trwają prace przy przebudowie drogi łączącej ul. Korczaka ze Szkołą Podstawową nr 1, budowie nowych miejsc postojowych i remoncie parkingu przy szkole. Największą tegoroczną inwestycją drogową Dzierżoniowa jest przebudowa ulic Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Ta inwestycja zwiększy liczbę ścieżek rowerowych w mieście.

Koszt realizacji inwestycji zamknął się kwota 250 tys. zł.