Zmiany w obsłudze obywateli Ukrainy | Urząd Miasta Dzierżoniów

Zmiany w obsłudze obywateli Ukrainy

Napis Solidarni z Ukrainą na niebieskim i żółtym tle
Grafika: UM Dzierżoniów

Do tej pory Dzierżoniów przyjął około 800 obywateli Ukrainy. Obecnie, w większości ich potrzeby są zabezpieczone, dlatego nie ma już konieczności utrzymywania dodatkowego punktu obsługi uchodźców na terenie Sowiogórskiego Centrum Komunikacyjnego w Dzierżoniowie.

W związku z niewielką ilością obywateli Ukrainy na Sowiogórskim Centrum Komunikacyjne ws. pomocy świadczonej przez OPS od poniedziałku 16 maja zawieszamy dyżury. Informacja w języku Ukraińskim została wywieszona w na terenie SCK.

W celu otrzymania jednorazowego zasiłku w wysokości 300 zł prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy Ośrodku Pomocy Społecznej 24 (ul. Szkolna 24). Zgłoszenia przyjmowane są codziennie od 9:00 do 14:00. Pod wskazanym adresem można uzyskać również skierowanie do punktu pomocy humanitarnej.

З 16.05.2022  Інформаційний центр для українців на залізно-дорожному вокзалі у м.Дзєржоньові по вул. Сєнкєвіча,18 (З 16.05.2022) припинив свою роботу. Для отримання одноразової допомоги в розмірі 300 злотих необхідно звернутись до Центру соціальної допомоги  по вул.Школьній, 24 (Ośrodek Pomocy Społecznej, ul,Szkolna 24). Заяви приймаються щоденно з 9-00 до 14-00.
Також  в Центрі соціальної допомоги за вказаною адресою ви зможете отримати скерування в пункт видачі гуманітарної допомоги.

Punkt pomocy dla osób z Ukrainy oraz osób potrzebujących zamieszkujących na terenie Dzierżoniowa znajduję się obecnie przy ul. Rzeźniczej 2 w Dzierżoniowie czynny w każdy worek i czwartek w godz. 11.00-14.00. Po okazaniu tzw. skierowania, które można uzyskać od pon-pt. w godz. 8.00-11.00 w Ośrodku Pomocy Społecznej wydawana jest żywność, środki higieny osobistej, chemia oraz odzież. Dary pozyskane zostały od społeczności lokalnej oraz przekazane w kilku transportach przez niemieckie miasto partnerskie Bischofsheim.

Wydarzenia

  • Przed nami 44. Dni Dzierżoniowa

  • Wielozmysłowe światłocienie

  • Polska misja komiczna