Zmarł Bolesław Stokłosa - przedsiębiorca, samorządowiec, współtwórca portalu Doba.pl | Urząd Miasta Dzierżoniów

Zmarł Bolesław Stokłosa - przedsiębiorca, samorządowiec, współtwórca portalu Doba.pl

Czarno biały portret mężczyzny w okularach

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bolesława Stokłosy, radnego IV, V i VII kadencji Rady Miejskiej Dzierżoniowa. Łącząc się w tych trudnych chwilach z rodziną składamy wyrazy współczucia.

W imieniu Rady Miejskiej Dzierżoniowa Przewodniczący Andrzej Darakiewicz

Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Bolesław Stokłosa urodził się w 1949 r. w Żywcu. Mieszkańcem Dzierżoniowa był od 1967 r. Pracował w Zakładach Bawełnianych „Silesiana”, następnie w Dzierżoniowskim Przedsiębiorstwie Budowlanym. Od 1981 r. prowadził własną działalność gospodarczą. Był właścicielem sklepu na rogu ulicy Wrocławskiej i Rynku,a także współtwórcą i współwłaścicielem portalu internetowego Doba.pl.
 
Jako samorządowiec Radny Rady Miejskiej Dzierżoniowa z ramienia Komitetu Wyborczego Obywatelski Blok Samorządowy IV kadencji (2002-2006). Przewodniczący Komisji Aktywizacji Zawodowej i Polityki Gospodarczej, przewodniczący Komisji Rozwoju Miasta i Integracji z Unią Europejską, członek Komisji Rewizyjnej. W piątej kadencji samorządu (2006-2010) pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów, był członkiem doraźnej komisji ds. zmiany statutu Dzierżoniowa, członkiem Komisji Rewizyjnej i Przewodniczącym Klubu Radnych OBS w piątej kadencji. W kolejnej (2014-2018) pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego Miasta, był też członkiem Komisji Budżetu i Finansów i tak jak w poprzedniej kadencji był przewodniczącym Klubu Radnych OBS.

 

Wydarzenia

  • Puchar Polski NO GI i GI

  • PUB 2023 - The Postman znów zagra w Dzierżoniowie

  • Teatralna niedziela z „Księżniczką na ziarnku grochu”

  • Stand-up comedy na lutowy wieczór

  • Magiczni Show - największy familijny spektakl iluzji w Polsce