Złoto Wiktorii Szeligi w zapasach młodziczek | Urząd Miasta Dzierżoniów

Złoto Wiktorii Szeligi w zapasach młodziczek

Zdobycie złotego medal dla zawodniczki MULKS Junior Dzierżoniów nie było trudne. Wiktoria Szeliga zwyciężyła wśród dziewcząt w wieku 12-14 lat. Tym razem na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w zapasach w Krakowie.

14 listopada do rywalizacji stanęło 70 uczestniczek turnieju. MULKS Junior Dzierżoniów w zawodach reprezentowały Wiktoria Szeliga oraz Nikola Ostrowska. Pierwsza stanęła na najwyższym podium, druga zajęła VII miejsce w kat. 62 kg. Wyjazd na turniej dofinansowało miasto Dzierżoniów.

Cieszę się z dobrej postawy Wiktorii, która tego dnia walczyła bardzo rozsądnie. Za tydzień czeka nas najważniejszy start w sezonie, czyli Mistrzostwa Polski Młodziczek. Będzie to szansa, aby brać udział w regularnym szkoleniu w reprezentacji Polski kadetek w zapasach – mówi trener Norbert Warchoł.