Złota Zuzanna liderką letnich mistrzostw w pływaniu | Urząd Miasta Dzierżoniów

Złota Zuzanna liderką letnich mistrzostw w pływaniu

Cztery zawodniczki reprezentowały dzierżoniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” podczas letnich mistrzostw okręgu w pływaniu. Jednak najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Szel, która zdobyła trzy złote medale.

W Opolu rozgrywane były Letnie Mistrzostwa Okręgu w pływaniu na 50m basenie. W zawodach udział wzięło 385 zawodników z 47 klubów. Dzierżoniowski klub reprezentowało czwórka zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala. Niewątpliwie najlepiej podczas zawodów wypadła Zuzanna Szel, która startuje w kategorii wiekowej 12-13 lat. Zuzia zdobyła trzy złote medale na dystansach 50 m stylem dowolnym (29.45), 100  m stylem motylkowym (1:11.25) i 200 m stylem zmiennym (2:43.68) a rywalizację na dystansie 400 m stylem dowolnym zakończyła na 8. miejscu (5:11.33). Pozostałe jej klubowe koleżanki tym razem nie zdobyły żadnego miejsca na podium. Również sztafety na dystansie 4x100 m stylem dowolnym i  4x100 m stylem zmiennym w składzie Zuzanna Szel, Julia Rybitwa, Gabriela Gendziel i Gaja Kopera nie zdobyły medalu i zajęły odpowiednio 7. i 8. miejsce.

Uczestnictwo zawodników klubu w Letnich Mistrzostwach Okręgu Opolskiego w Opolu zostało współfinansowane ze środków  Gminy Miejskiej Dzierżoniów.