Zawody nartorolkowe „Sprinty Dzierżoniów 2021” | Dzierżoniów - nastraja pozytywnie

Zawody nartorolkowe „Sprinty Dzierżoniów 2021”

Zawodnik nartorolek podczas wyścigu
Fot: www.tour.vexa.pl

Ciekawie zapowiada się weekend z nartorolkami. Będzie można poszaleć. W sobotę 24 lipca odbędą się zawody nartorolkowe pn. „Sprinty Dzierżoniów 2021”. To część II Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach.

Przed sprintami w Dzierżoniowie, w sobotę rano w Pieszycach zawodnicy będą rywalizować techniką klasyczną lub dowolną na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m podczas zawodów „Uphill Gór Sowich”. Natomiast na niedzielę zaplanowano bieg w terenie płaskim na 25 km pn. „Pętla Sowiogórska”. Ale to właśnie dzierżoniowska rywalizacja sprinterska będzie najbardziej widowiskowa.

Zawodnicy startujący w Dzierżoniowie będą mieli do pokonania trasę o długości 200 metrów, która zlokalizowana będzie na ulicy Piastowskiej na odcinku od ronda Polskiego Państwa Podziemnego do ronda Gruzińskiego.

Zawody będą się składać z dwóch etapów: rundy kwalifikacyjnej i rundy finałowej. W rundzie kwalifikacyjnej zawodnicy będą startować indywidualnie w odstępie 30 sekund. Na podstawie uzyskanych wyników najszybszych 32 zawodników i zawodniczek awansuje do rundy finałowej. Tam zawodnicy będą ścigać się parami. Zwycięzcy przejdą do dalszego etapu, a przegrani zakończą rywalizację.

Program zawodów:

  • 16:30 - 17:30 - zapisy w biurze zawodów, weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
  • 17:10 - 17:45 - oficjalna rozgrzewka na trasie zawodów
  • 18:00 - start rundy kwalifikacyjnej
  • ok. 19:00 - start rundy finałowej z eliminacjami w parach
  • ok. 20:30 - rozpoczęcie dekoracji

Zgłoszenia do zawodów mogą być dokonywane do 22 lipca na formularzu internetowym pod adresem http://tour.vexa.pl/ lub osobiście w biurze zawodów bezpośrednio przed zawodami. Do udziału w zawodach dopuszczeni są uczestnicy, którzy dokonają opłaty startowej, podpiszą własnoręcznie (w wypadku osób niepełnoletnich przez przedstawiciela ustawowego) pisemne oświadczenie o zdolności do udziału w zawodach, przejdą kontrolę techniczną sprzętu oraz spełnią wszystkie wymagania regulaminu.

Zawody mają charakter otwarty i mogą w nich brać udział osoby zrzeszone w krajowych związkach sportowych, jak też niezrzeszone. Dzieci i młodzież od 12 do 18 lat muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w zawodach.
Ustala się limit 80 uczestników.

Organizatorami imprezy współfinansowanej z budżetu Dzierżoniowa są miasto, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, wydawca portali nabiegowkach.pl i nartorolki.pl - firma XC4U Michał Rolski oraz firma MT-SPORT Marek Tokarczyk. Partnerem biegu jest gmina Pieszyce.

W związku z zamknięciem ulicy wyjazd samochodem z nowo wybudowanych parkingów na Osiedlu Kolorowym na ul. Piastowską będzie niemożliwy. Nieczynny będzie też przystanek komunikacji autobusowej w tym rejonie. Na czas trwania imprezy organizacja ruchu zostanie zmieniona przez policję. Prosimy o zwrócenie uwagi na tymczasowe oznakowanie. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Więcej o zawodach nartorolkowych: http://tour.vexa.pl/aktualia/278-grand-prix-polski-na-nartorolkach-po-raz-drugi-odbedzie-sie-w-gorach-sowich.html