Zapraszamy na spotkanie dotyczące opieki nad zwierzętami | Urząd Miasta Dzierżoniów

Zapraszamy na spotkanie dotyczące opieki nad zwierzętami

Pomarańczowy kot siedzący na murku, w tle zieleń
Fot: freepik.com

Dzierżoniów zaprasza do dyskusji poświęconej opiece nad zwierzętami. Otwarte dla wszystkich mieszkańców spotkanie organizowane jest w odpowiedzi na propozycje, pytania i oczekiwania kierowane do miasta przez organizacje pozarządowe i osoby indywidualnie opiekujące się porzuconymi i wolno żyjącymi czworonogami.

Skoro jest taka potrzeba, to z chęcią raz jeszcze pokażemy wszystkim zainteresowanym, w jaki sposób organizowana jest opieka nad zwierzętami, jak ważny jest dla miasta ten element naszego życia i jak wygląda jego finansowanie. I z naszej strony, i ze strony organizacji pojawiły się nowe pomysły, a o takich zawsze warto dyskutować. To również okazja do wypracowania jeszcze lepszej współpracy miasta z organizacjami, ale też współpracy pomiędzy stowarzyszeniami zajmującymi się ochroną zwierząt na terenie Dzierżoniowa. Wielu mieszkańców indywidualnie opiekuje się porzuconymi zwierzakami i głos tych osób w dyskusji jest równie ważny. Serdecznie zapraszam – Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Spotkanie odbędzie się 16 lutego o godzinie 16.00 w filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Sikorskiego 2.

Wydarzenia

  • Puchar Polski NO GI i GI

  • PUB 2023 - The Postman znów zagra w Dzierżoniowie

  • Teatralna niedziela z „Księżniczką na ziarnku grochu”

  • Stand-up comedy na lutowy wieczór

  • Magiczni Show - największy familijny spektakl iluzji w Polsce