Zapaśnicy uczcili niepodległość na macie | Urząd Miasta Dzierżoniów

Zapaśnicy uczcili niepodległość na macie

80 zawodników z 11 klubów rywalizowało 8 listopada w Dzierżoniowie w XX Ogólnopolskim Turnieju z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Złote medale wywalczyli Wiktoria Szeliga, Daniel Konieczny oraz Mariusz Konieczny. Brązowe krążki zdobyli Michał Kaczor oraz Adam Brożyna. A zawodów było w ten weekend więcej.

Na dzierżoniowskich matach stanęli 8 listopada zawodnicy z klubów, takich jak Gwardia Warszawa, Zapasy Kołobrzeg, ZKS Gogolin, MKS Rokita Brzeg Dolny, Wiatr Wołów, K.S. Lotnik Wrocław, LUKS Kudowa, Heros Boguszów Gorce, ULKS Sowa Pieszyce, UKS Iron Bulls Bielawa, MULKS Junior Dzierżoniów.

W dniach 6-7 listopada w Dzierżoniowie odbyły się również Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Kadetek w Zapasach. W rywalizacji uczestniczyło zawodniczki w wieku 14-17 lat z 8 województw.

W zespole województwa dolnośląskiego wystąpiły m.in. zapaśniczki MULKS Junior Dzierżoniów -  Milena Sawka i Wiktoria Szeliga MULKS Junior Dzierżoniów.
Drużyna województwa dolnośląskiego stoczyły cztery mecze i zdobyły brązowy medal.
- Cieszymy się bardzo z kolejnego sukcesu naszych dziewcząt. Zapasy jako dyscyplina olimpijska jest godnie reprezentowana przez zawodniczki naszego powiatu w kraju oraz poza nim. Szkolenie młodzieży odbywa się długofalowo, o czym świadczą medale najwyższej rangi w różnych grupach wiekowych – mówi trener Norbert Warchoł.

Triumfowali nie tylko zapaśnicy, ale i zawodnicy sumo. 7 listopada w Krakowie na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Sumo, w których uczestniczyło 80 zawodników w wieku 12-14 lat, Mariusz Konieczny z MULKS Junior Dzierżoniów zdobył brązowy medal, a Michał Kaczor zajął piąte miejsce.