Wirtualna mobilność w SP 9 Dzierżoniów

Kolaż zjęć z zajęć prowazonych online

Uczniowie i nauczyciele szkół partnerskich realizujących projekt Erasmus+ „Heritage around us” uczestniczyli w dniach 19-23 kwietnia w wirtualnej mobilności pod hasłem „Natural Wonders”, która pierwotnie miała odbyć się nie w sieci, a w realu w Dzierżoniowie.

Spotkanie było zaplanowane pierwotnie na marzec 2020. Jednak ze względu na pandemię zostało odwołane. Kolejny termin wyznaczono na kwiecień 2021, lecz znowu okazało się to niemożliwe. Dlatego koordynatorzy projektu zdecydowali się na mobilność wirtualną – spotykali się online 4 godzinny dziennie, podczas których nauczyciele dziewiątki (Anna Szczepaniak, Małgorzata Krzemińska i Jolanta Uchacz-Krzyżaniak) prezentowali w formie lekcji online zagadnienia związane z cudami przyrody w naszej okolicy i z miejscami wartymi odwiedzenia, takimi jak Góry Sowie, Góry Stołowe, Ślęża, Arboretum w Wojsławicach, Wrocław (Ogród Japoński, Hala Stulecia, ZOO, centrum miasta) oraz najciekawsze miejsca przyrodnicze warte zwiedzenia w Polsce. Zabraliś projektowych partnerów również na wirtualne zwiedzanie SP 9 oraz Dzierżoniowa. Każda lekcja to wirtualna podróż oraz ciekawe materiały do interakcji online.

Ze względu na zróżnicowany wiek uczniów uczestniczących w zajęciach: od przedszkolaków w Bułgarii, klasy 1-6 w Hiszpanii, klasy 4-8  w naszej SP9, aż po klasę 9 szkoły podstawowej w Czechach, nauczyciele różnicowali zadania i uczniowie pracowali na różnych narzędziach TIK (Nearpod, Quizizz, Quizalize, Kahoot, Wordwall, Educaplay, Edpuzzle, Live Worksheets).

Dla najmłodszych natomiast zostały przygotowane lekcje techniki, na których uczyli się, jak zrobić sowę i krasnala. Dzięki tym lekcjom nie tylko najmłodsi, ale ci trochę starsi zrobili sobie pamiątki z wirtualnego pobytu w Górach Sowich i we Wrocławiu.