Więcej opasek medycznych dla seniorów. Jak ją dostać? | Urząd Miasta Dzierżoniów

Więcej opasek medycznych dla seniorów. Jak ją dostać?

Fot: UM Dzierżoniów

83 dzierżoniowskich seniorów od ponad miesiąca używa opasek bezpieczeństwa. Dzięki temu w przypadku nagłego pogorszenia zdrowia są pod kontrolą ratowników. Z takiej możliwości chce korzystać większa grupa, dlatego miasto w najbliższym czasie dostarczy osobom po 65. roku życia prawie sto takich urządzeń.

Pierwsze opaski trafiły do mieszkańców w lipcu, od tego czasu specjalny system monitoruje ich stan zdrowia. Pozwala to na bardzo szybką reakcję medyczną. Co więcej, opaski te same reagują np. na upadek i powiadamiają ratownika o potrzebie interwencji. W przypadku, kiedy czujemy, że potrzebna jest pomoc, wystarczy nacisnąć przycisk opaski noszonej na nadgarstku.

Przy wprowadzaniu tego rozwiązania mówiłem, że jeśli będzie większe zainteresowanie, to miasto postara się o kolejne urządzenia. Będzie ich ponad dwa razy więcej, bo w najbliższym czasie trafią one do 97 dzierżoniowskich seniorów. To rozwiązanie sprawdza się w praktyce, co widzimy po informacji zwrotnej. Opaski trafiają do mieszkańców bezpłatnie. Koszt ich zakupu (615 zł sztuka) i opłata miesięcznego abonamentu (25 zł) finansowana jest w całości z pieniędzy pozyskanych przez miasto – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Mieszkańcy zainteresowani otrzymaniem opaski medycznej proszeni są o kontakt z Wydziałem Edukacji i Spraw Społecznych dzierżoniowskiego urzędu, tel: 74 645 08 90. Można to zrobić do końca września. O tym, kto je otrzyma, decyduje komisja, w skład której wchodzi lekarz. W pierwszej kolejności trafią one do osób, które mieszkają same. Drugim istotnym warunkiem jest stan zdrowia lub choroby wymagające systematycznego monitoringu.

Zakup i opłata abonamentu finansowana jest z  ze środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w ramach programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów – 2022”. Dodatkowe 97 nowych opasek medycznych trafi do mieszkańców na początku października.

 

Wydarzenia

  • Piątkowe potańcówki dla seniorów

  • Kasia Kowalska unplugged

  • Piątkowe potańcówki dla seniorów

  • Ekologiczna Teatralna Niedziela

  • Kultowy musical na scenie „Zbyszka”