Węgiel dostarczony przez Państwo kupimy w Dzierżoniowie | Urząd Miasta Dzierżoniów

Węgiel dostarczony przez Państwo kupimy w Dzierżoniowie

Pięciu mężczyn w garniturach, z tyłu hałda węgla
Fot: UM Dzierżoniów

Od poniedziałku mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli składać wnioski o wydanie zaświadczenia umożliwiającego zakup węgla po preferencyjnych cenach. Będzie on sprzedawany przez SAM-BUD-ROL Skład Opału, znajdujący się przy ul. Andersa w Dzierżoniowie.

To najlepsze rozwiązanie. Gwarantuje ono mieszkańcom możliwość zakupu węgla po cenie nie większej niż 2000 zł. Najlepiej zrobi to firma, zajmująca się tym profesjonalnie, mająca odpowiednie miejsce, sprzęt i doświadczenie. Ważne jest też, że mieszkańcy będą odbierać węgiel za składu znajdującego się na terenie naszego miasta – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Wzór wniosku o wydanie zaświadczenia umożliwiającego zakup węgla dostępny będzie od poniedziałku na stronie internetowej i w siedzibie dzierżoniowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tutaj również należy złożyć wyżej wymieniony wniosek.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych rozporządzeniem ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1500 kg do 31 grudnia br. oraz 1500 kg od 1 stycznia 2023 r.

Po weryfikacji wniosku dzierżoniowski OPS wyda zaświadczenie, z którym należy udać się do punktu dystrybucji, znajdującego się przy ul. Andersa 6 G (należy skręcić w prawo za Zakładem Ubezpieczeń Społecznych).

Podobne rozwiązanie jak Dzierżoniów przyjęły sąsiednie samorządy Bielawy, gminy Dzierżoniów i Piławy Górnej.

Wydarzenia

  • „Awokado – zielone złoto”

  • Teatralna podróż seniorów

  • WALOR 2022 - 9. Dolnośląski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej

  • O starzeniu się bez owijania w bawełnę, z humorem i dystansem

  • Eenergetyczna dawka flower-rocka lat 60. i 70.