Ważne konsultacje zmian na os. Błękitnym. Zapraszamy na spotkanie | Urząd Miasta Dzierżoniów

Ważne konsultacje zmian na os. Błękitnym. Zapraszamy na spotkanie

Fot: UM Dzierżoniów

9 lipca w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 (godz. 17.00) odbędą się konsultacje burmistrza, dotyczące zmian komunikacyjnych na os. Błękitnym. Osiedle to przejdzie przemianę podobną do tej, jaką widzimy na Kolorowym.

Przygotowywana inwestycja polegać będzie na remoncie osiedlowych dróg, parkingów, chodników, terenów zielonych i małej architektury. Powstaną dodatkowe miejsca parkingowe, zmieni się także sposób poruszania się po osiedlu autem.

Najbardziej widoczną zmianą jest propozycja przekształcenia Alei im. Majora Krzysztofa Woźniaka z deptaka pieszego na drogę publiczną. Ma to umożliwić ruch samochodowy od ul. Piastowskiej (w sąsiedztwie bloków numer 20, 17, 18, 22, przedszkola i żłobka) do małego ronda do nawracania na wysokości Alei Bajkowych Gwiazd, terenu Szkoły Podstawowej nr 5 i bloku nr 20 na os. Różanym.

Propozycja rozwiązań projektowych jest punktem wyjścia do dyskusji i dalszych prac projektowych. Do udziału w konsultacjach burmistrz zaprasza mieszkańców i osoby prowadzące na osiedlu Błękitnym lub w jego sąsiedztwie działalność gospodarczą.  

Projekt techniczny propozycji zmian komunikacyjnych na os. Błękitnym (plik PDF19 MB, ze względu na rozmiary i wygodę użytkowania zalecamy zapisanie pliku na dysku)

Wydarzenia

  • Siatkarskie Grand Prix Mężczyzn

  • Koncerty i kino plenerowe na 80-lecie Powstania Warszawskiego

  • Parada kapeluszy i szalonych nakryć głowy

  • Miodobranie 2024

  • 10. Memoriał Oskara Plinty