TOZD poleca na majówkę | Urząd Miasta Dzierżoniów

TOZD poleca na majówkę

Kolaż kilku róznych zdjęć i logo Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej

O ludowych mądrościach, depresji, zieleni w mieście i emocjach zwierząt będzie można podyskutować na majowych spotkaniach Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Wstęp na wszystkie jest wolny. Jak na majówkę przystało, nie zabraknie też aktywności w terenie.

5 maja na godzinę 16.00 TOZD zaprasza do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład-wspomnienie „Przysłowia - zapomniany język ludowej mądrości”, który wygłosi Janina Weretka-Piechowiak. Spotkanie ujęto w projekcie „Klimaty literatury, sztuki i podróży”. Kolejne z cyklu jest spotkanie 10 maja w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. Tym razem wspólnie z Klubem Podróżnika. „Turcję w naszych oczach” wspominać będzie Janusz Mirek. 11 maja w tym samym miejscu i czasie wykład „Kim była Wanda Rutkiewicz” wygłosi Danuta Szeliga.

12 maja na 16.00 TOZD zaprasza zaś do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wykład Sławomira Rodaka „Stana Borysa jaskółki uwolnione”. To część projektu „Ciekawi siebie i świata 2022”. Tak jak wykład Anny Grużlewskiej „Emocjonalne życie zwierząt” 18 maja o 16.00 w Centrum Seniora.

19 maja o 16.00 ponownie w DOK-u będzie można wysłuchać prelekcji Agnieszki Goli pt. „Zieleń we współczesnym mieście”, a 26 maja wykład w ramach projektu „Dbam o zdrowie” pt. „Powiedz depresji NIE”wygłosi psycholog Karola Kotecka-Koba.

A co z propozycji wojaży w terenie? 9 maja zaplanowany jest wyjazd do Leśnicy i poznanie historii pałacu, a potem spojrzenie na Wrocław z wieży Sky-Tower. W dniach 20-22 maja towarzystwo planuje wyjazd na Kaszuby. W programie m.in. Chojnice,Szymbark, Ostrzyce, Chmielno, Będomin, Kościerzyna, Wdzydze Kiszewskie. 31 maja wraz z towarzystwem będzie można zwiedzić Zamek Grodziec.

Szczegóły na stronie na stronie Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej

Wydarzenia

  • Przed nami 44. Dni Dzierżoniowa

  • Wielozmysłowe światłocienie

  • Polska misja komiczna