Tegoroczne murale Dzierżoniowa zachwycają | Urząd Miasta Dzierżoniów

Tegoroczne murale Dzierżoniowa zachwycają

Kolaż zdjęć trzech murali przedstawiających kobiece twarze
Fot: UM Dzierżoniów

Już kilkadziesiąt różnej wielkości murali można podziwiać w Dzierżoniowie. Od kilku lat powstają one w ramach programu „Dzierżoniów Pełen Pasji”. W tym roku stworzono największy z nich. Podoba się i napawa optymizmem.

Jednym z najstarszych murali w centrum miasta jest duży plan historycznej części Dzierżoniowa przedstawiający najważniejsze zabytki.

Od kilku lat miasto mocno wspiera tworzenie sztuki w przestrzeni miejskiej. Co ważne, robimy to we współpracy z lokalnymi artystami. Dzięki programowi „Dzierżoniów Pełen Pasji” powstał już m.in. cykl murali związanych z techniczną historią Dzierżoniowa – nieistniejącymi już Zakładami Radiowymi Diora. Do wykonania wielkoformatowych obrazów na murach posłużyły wówczas oryginalnie zachowane, archiwalne zdjęcia z produkcji.

Rok 2021 to Rok Kobiet, dlatego właśnie w tegoroczne murale skupiają się wokół pań. Znajdziemy je przy ul. Złotej (budynek elektrociepłowni) i przy ul. Świdnickiej (Centrum Seniora) W ramach tego cyklu powstał też największy do tej pory mural, zajmujący ścianę jednego z budynków przy skrzyżowaniu ul. Brzegowej i Nowowiejskiej. Widzę, jak dobrze odbierane jest takie działania i wiem, że sztuki w przestrzeni miejskiej będzie więcej. Ogromne gratulacje dla autora – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Kobiece twarze wykonał mieszkaniec, Roman Mrozowski. Jego prace znajdziecie m.in. na fanpage'u Niezły PatentArt na facebooku. 

Mural, knieca twarz, wianek z liści na głowie

Mural,, twarz uśmiechniętej seniorki

Mural, twarz młodej dziewczyny, przy muralu stroi jego autor

 

Wydarzenia

  • Aktywność mieszkańców - Senioralia 2022

  • Future Pace Battle 2022

  • Witajcie maluszki - spotkanie z nowymi mieszkańcami Dzierżoniowa

  • Obejrzyj spektakl „Między płotem a kowadłem”

  • Koncert Teresy Werner