Takiej koniunktury gospodarczej jeszcze w Dzierżoniowie nie było

Kolaż zdjęć nowych obiektów gopodarczych w Dzierżoniowie

W czasie wielu pytań o przyszłość i rozwój gospodarki to, co dzieje się w tej kwestii w Dzierżoniowie jest pewnego rodzaju ewenementem. Jeszcze nigdy w historii miasta nie było tak wielu inwestycji gospodarczych realizowanych w jednym czasie.

Dzierżoniów jednym z centrów eletromobilności?

Hale produkcyjne LS EV Poland i LS EV Kable

Zacznijmy od koreańskiej grupy LS , która otworzyła już w Dzierżoniowie dwie fabryki: LS EV Poland, produkującą części samochodowe (w tym podzespoły elektroniczne do akumulatorów pojazdów elektrycznych) oraz  LS Cable and System Poland, wytwarzającą kable światłowodowe.

Budowa hali LS EV, zdjęcie z góry

Obecnie  LS EV kończy budowę kolejnej hali produkcyjnej na działce o wielkości ponad 7 hektarów (za rondem na strefie). Ta największa w historii miasta inwestycja pod kątem zainwestowanych środków (170 milionów złotych) związana jest z produkcją modułów umożliwiających szeregowe podłączenie ogniw akumulatorowych, wykorzystywanych do produkcji akumulatorów dla branży electromobility.

To jednak nie koniec, niedawno LS EV Poland kupiła w Dzierżoniowie kolejną nieruchomość inwestycyjną o powierzchni ponad 3,2 ha. Na działce sąsiadującej z niemal gotową halą powstanie kolejny zakład, w którym będą produkowane podzespoły do pojazdów elektrycznych, takie jak płyty połączeniowe (ICB), złącza HV i szyny zbiorcze.

Kto jeszcze prowadzi inwestycje w dzierżoniowskiej podstrefie?

Hala przemysłowa firmy Rupf z lotu ptaka

RUPF Industries Poland - (inwestycja na ukończeniu) producent elementów metalowych oraz metalowych połączonych z gumą dla branży motoryzacyjnej;

Widok na budowę hali Bewatec

Beewatec Sp. z o.o. - (inwestycja w trakcie realizacji) dostawca sprzętu do stanowisk pracy, logistyki i produkcji;

Hala MCNS widziana z lotu ptaka

MCNS Polyurethanes Europe Sp. z o.o. - (inwestycja w trakcie realizacji) budowa kolejnej hali produkcyjnej, laboratorium i części biurowej;

Widok na zakład z lotu ptaka

Manokino Sp. z o.o. - (inwestycja w trakcie realizacji) zakup nieruchomości i parku maszynowego wraz z oprogramowaniem w celu uruchomienia centrum logistyczno-magazynowego Siedziba firmy mieści się w nieruchomości firmy Enan.

Opisane i pokazane powyżej inwestycje realizowane są na terenie dzierżoniowskiej podstrefy. O kolejnych inwestycjach gospodarczych, realizowanych na ternie Dzierżoniowa napiszemy w kolejnej informacji.