Świetlica środowiskowa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w każdej podstawówce | Urząd Miasta Dzierżoniów

Świetlica środowiskowa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w każdej podstawówce

Świetlica szkolna, dzieci siedzące przy stołach i bawiące się wspólnie
Świetlica w SP9, w czasie pracy szkoły służy jej uczniom (na zdjęciu), popołudniami odbywają się tutaj zajęcia organizowane przez TPD. Fot: UM Dzierżoniów.

Zamiast jednej są cztery – świetlice środowiskowe prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Dzierżoniowie działają w każdej publicznej szkole podstawowej. Uczestnictwo jest nieodpłatne, a zapisywać dzieci mogą rodzice.

Świetlice działają od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 16.00, w każdej publicznej szkole podstawowej w Dzierżoniowie. Są prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. W każdej ze szkół są zajęcia, w większości podopiecznymi świetlic są najmłodsi uczniowie z klas I-III. Grupy liczą po około 15 osób.

Pod opieką wykwalifikowanych opiekunów dzieci odpoczywają po zajęciach szkolnych, mając do dyspozycji gry, zabawki i materiały plastyczne. Czas ten często jest również wykorzystywany na wspólne z opiekunami odrabianie lekcji i uzupełnianie edukacji.

W czasie pobytu w świetlicy każdemu dziecku zapewniony jest posiłek i napoje. TPD dba o to, by podwieczorki były zróżnicowane: oferuje bułki, jogurty, owoce.  W okresie świąt zapewnia drobne upominki i słodycze. Uczestnictwo w zajęciach świetlicowych jest nieodpłatne, ponieważ jest finansowane z budżetu miasta Dzierżoniów.  

Wydarzenia

  • Puchar Polski NO GI i GI

  • PUB 2023 - The Postman znów zagra w Dzierżoniowie

  • Teatralna niedziela z „Księżniczką na ziarnku grochu”

  • Stand-up comedy na lutowy wieczór

  • Magiczni Show - największy familijny spektakl iluzji w Polsce