Sukcesy zapaśniczek i sumitek | Urząd Miasta Dzierżoniów

Sukcesy zapaśniczek i sumitek

Najpierw zapasy, potem sumo. Dla zawodniczek Juniora Dzierżoniów minione dni były bardzo intensywne. Ale owocne, bo dziewczyny wróciły z medalami.

12 i 13 maja w Chęcinach koło Kielc odbył III Międzynarodowy Turniej Ziemi Chęcińskiej w zapasach, w którym uczestniczyło 190 zawodniczek i zawodników z 25 klubów z Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy oraz Polski.

Młodziczki z Juniora wywalczyły trzy medale – srebrny zdobyła Emila Wyka, a dwa brązowe Julia Borczyk oraz Karolina Borczyk. - Rośnie nam na prawdę fajna grupa młodych zawodniczek, które chcą ciężko pracować i odnosić sukcesy. Nie ustrzegliśmy się błędów, ale po to są takie starty kontrolne, aby podnosić swój poziom sportowy – mówi trener Artur Walicki.

Po nich, w dniach 13-14 maja, w Kielcach w szranki stanęły zawodniczki sumo. W Pucharze Polski w Sumo rywalizowało 400 osób w 3 grupach wiekowych - dzieci, młodzików oraz kadetów. W grupie dzieci złoty medal zdobyła Julia Borczyk, a Lena Bagińska uplasowała się na VII pozycji. W grupie młodziczek brązowy krążek wywalczyła Karolina Borczyk.

Na V pozycjach uplasowała się Emilia Wyka oraz Milena Błażkiewicz. VII lokata przypadła Lenie Błażkiewicz. W grupie kadetek złoty medal zdobyła Milena Sawka. Patrycja Smaczyńska odpadła w eliminacjach.