Srebro dla Wiktorii, brąz dla Weroniki | Urząd Miasta Dzierżoniów

Srebro dla Wiktorii, brąz dla Weroniki

Zawodniczki MULKS Junior Dzierżoniów wywalczyły srebrny i brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach kobiet

118 zawodniczek z 56 klubów z całej Polski, w tym Wiktoria Szeliga oraz Weronika Smaczyńska z MULKS Junior Dzierżoniów, walczyło w dniach 4-6 maja w Suwałkach w finałach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach kobiet. Dla dzierżoniowskich zawodniczek walki zakończyły się dwoma medalami.

Pierwsza na placu boju zaprezentowała się Wiktoria, która w kat. 57 kg zwyciężyła cztery pojedynki i awansowała do finału o złoty medal. Weronika Smaczyńska zmagania w kat. 65 kg rozpoczęła od zwycięstwa. Niestety, w drugim pojedynku uległa późniejszej złotej medalistce z Poznania i musiała walczyć w walkach repasażowych. Tam już szła jak burza, wygrywając dwa pojedynki przed czasem. W walce o brązowy medal również pokonała zawodniczkę przed czasem i to ona mogła cieszyć się z upragnionego krążka.

W drugim dniu zmagań Wiktoria Szeliga zmierzyła się z zawodniczką ze Stargardu Szczecińskiego. Była to najbardziej wyrównana walka finałowa, która zakończyła się zwycięstwem przeciwniczki 2-1.

- Bardzo się cieszę, że z Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w zapasach przywozimy dwa medale. Dziewczęta ciężko pracowały, aby osiągnąć kolejny raz sukces. Zdobywamy w tym sezonie już szósty medal rangi Mistrzostw Polski, z czego bardzo się cieszę. W punktacji sportu młodzieżowego w zapasach kobiet plasujemy się na II pozycji w kraju z dorobkiem 148,50 pkt – mówi trener Norbert Warchoł.

Wydarzenia

  • Przed nami 44. Dni Dzierżoniowa

  • Wielozmysłowe światłocienie

  • Polska misja komiczna