Specjaliści dyżurują, by pomóc potrzebującym | Urząd Miasta Dzierżoniów

Specjaliści dyżurują, by pomóc potrzebującym

Grafika: UM Dzierżoniów

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, narkotykami, przemocą i nie wiesz co zrobić? Jak pomóc sobie, komuś bliskiemu? Odwiedź Punkt Konsultacyjno – Informacyjny do spraw uzależnień i przeciwdziałania przemocy domowej.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie prowadzi Punkt Konsultacyjno –Informacyjny dla osób uzależnionych, współuzależnionych i osób doświadczających przemocy. Oferta punktu skierowana jest do mieszkańców naszego miasta, którzy borykają się z problemami uzależnienia i przemocy domowej. W punkcie można zasięgnąć porady specjalistów: terapeuty ds. uzależnień, psychologa, prawnika i pracownika socjalnego w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca od godziny 15.00 do 17.00 (wejście od ul. Szkolnej 24).

Na jaką pomóc można liczyć?

Poradnictwo i konsultacje indywidualne dla osób uzależnionych od alkoholu oraz współuzależnionych (osoby bliskie, rodzina), motywowanie osób uzależnionych, jak i współuzależnionych do podjęcia psychoterapii, rozpoznawanie zjawiska przemocy domowej, udzielanie wsparcia i informacji o możliwościach uzyskania pomocy, poradnictwo i konsultacje indywidualne dla osób doświadczających przemocy, udzielenie informacji na temat dostępnych miejsc pomocy i zakresów działania służb i instytucji, które są włączone w systemową pomoc dla rodziny, pomoc psychologiczna w sytuacji kryzysowych oraz pomoc prawna dla osób współuzależnionych i doświadczających przemocy.

Punkt konsultacyjno - informacyjny nie prowadzi działań w zakresie terapii  i psychoterapii. W sprawach pilnych dotyczących przemocy prosimy o kontakt z pracownikiem socjalnym w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie ul Szkolna 24 lub pod nr telefonu 74-660-49-25 do 27 w godzinach pracy ośrodka.

Wydarzenia

  • Siatkarskie Grand Prix Mężczyzn

  • Koncerty i kino plenerowe na 80-lecie Powstania Warszawskiego

  • Parada kapeluszy i szalonych nakryć głowy

  • Miodobranie 2024

  • 10. Memoriał Oskara Plinty