Śląsk Wrocław najlepszy w Memoriale Sławomira Harafa | Urząd Miasta Dzierżoniów

Śląsk Wrocław najlepszy w Memoriale Sławomira Harafa

Dzieciaki grające w piłkę
Fot: OSiR Facebook

Blisko 320 dzieci, czyli 16 zespołów z rocznika 2011 wzięło udział 4 i 5 marca w XIX Memoriale Sławomira Harafa w Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.

W sobotę drużyny mierzyły się ze sobą w ramach rozgrywek grupowych. Z każdej grupy do ćwierćfinału awansowały po dwa najlepsze zespoły. Tradycyjnie ważnym punktem sobotniego programu było ślubowanie piłkarskie, do którego przystąpili młodzi piłkarze UKS Lechii Dzierżoniów. Po części oficjalnej rozegrano natomiast Mecz Przyjaciół Sławomira Harafa.

Drugiego dnia zespoły rywalizowały w fazie pucharowej o poszczególne pozycje w turnieju. W godzinach dopołudniowych swoje mecze rozegrały drużyny walczące o miejsca 9-16. Natomiast popołudniu przystąpiono do rywalizacji o końcowe zwycięstwo.

Kwestia zwycięstwa w XIX Memoriale Sławomira Harafa rozstrzygnęła się pomiędzy zespołami Śląska Wrocław i Polonia Stal Świdnica. Ostatecznie lepszy okazał się Śląsk Wrocław, który pokonał Polonię Stal Świdnica wynikiem 6:0. W spotkaniu o trzecie miejsce Parasol II Wrocław wygrał 2:1 z UKS Lechia Dzierżoniów.

Najlepsze zespoły otrzymały bony na zakup sprzętu sportowego oraz pamiątkowe medale i puchary sfinansowane przez miasto Dzierżoniów oraz UKS Lechia Dzierżoniów.

Podczas ceremonii zakończenia imprezy nagrodzono także najlepszych zawodników turnieju. Królem strzelców został Dawid Luchowski (Śląsk Wrocław) z 15 bramkami na koncie. Najlepszym bramkarzem memoriału został wybrany Dawid Sarara (Śląsk Wrocław). Obaj zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki.
Zdjęcia z turnieju na profilu facebookowym OSiR Dzierżoniów.

Klasyfikacja końcowa Memoriału:

 1. Śląsk Wrocław
 2. Polonia Stal Świdnica
 3. Parasol II Wrocław
 4. UKS Lechia I Dzierżoniów
 5. Chrobry I Głogów
 6. Ruch Chorzów
 7. Forza Wrocław
 8. Zagłębie Lubin
 9. Parasol I Wrocław
 10. AP Dzierżoniów
 11. Piast Żerniki
 12. Kamiennogórska AP
 13. Orlik Ząbkowice
 14. Chrobry II Głogów
 15. Piast Nowa Ruda
 16. UKS Lechia II Dzierżoniów

Wydarzenia

 • Ale jaja – wystawa w muzeum

 • Jazzowy Czwartek - koncert zespołu O.N.E.

 • „Hrabina Pączek – muzyczny stand-up Joanny Kołaczkowskiej”

 • Bieg Marzanny w Górach Sowich

 • Wielka Moc Tradycji - zapraszamy na świąteczny jarmark